"Máte tady krásné divadlo. My jsme teda z Liberce, ale možná, že časem budeme z Jablonce. A víte co? Za měsíc budeme hrát i na Smržovce," usmívali se herci Krátkého a úderného divadla Liberec hned v úvodu lehce undergroundového představení s názvem  ´...A viděl Bůh, že to nebylo dobré´.  Svérázné pojetí vývoje společnosti a současná, v podstatě ani nikterak nezkarikovaná doba, bavily přítomné od začátku až do konce. A to si troufnu říci, že se publikum řadí do kategorie ´fajnšmekrů´.  Přestože se Liberečané, dle mého soudu, budou lépe vyjímat v některém z menších klubů, divadlo jim slušelo. Není tedy divu, že je jejich ambicí naše hlavní město. " Rádi bychom expandovali do Prahy, třeba do Národního divadla, kde bychom mohli působit společně. Jo a taky nesmíme zapomenout na původně rovněž libereckou Ypsilonku, tu bychom přibrali taky. Jen ta zkratka nám Krátkého úderného národního divadla a Ypsilonky dělá problémy. Snad to ještě nějak doladíme," glosovali herci, kteří zatím na plakátu nemají uvedená svá jména. Jednou se však bude zcela jistě jednat o hlavní pilíře  naší divadelní scény. Členy jsou Klára a Michal Šváchovi, Gabriela Vodrážková, Lenka Hallerová - Marková - Rettigová, Miroslav Holubec, Martin  Kadlec, Jakub Žáček, Marek Ottl a Marcela Ottlová.

A kdeže byl ten Miloš s Ivankou? No přeci na Vysočině. A jak si tam tak v klidu, míru a tichu  žili, semlely je okolní vlivy, ovlivnili sousedé a rázem bylo všechno jinak. A ještě nesmím  zapomenout na toho hlavního. Bůh byl totiž právě na dovolené...

Pokud nejste škarohlídi, máte rádi vtip i sarkasmus zároveň a chcete zažít ´trochu jiné divadlo´, běžte si liberecké Krátké a úderné divadlo vychutnat vlastními doušky. (ims)