Kdo by je nemiloval. Koho? No přeci pána hor Krakonoše, nezdárného Trautenberka, hajnýho a samozřejmě Anče s Kubou. A teď navíc mají ještě Kubíčka. Kluka, který ví, co se sluší a patří, ale nenechá sobě ani nikomu jinému ubližovat a navíc si rozumí s Krakonošem. Tak by se dala charakterizovat divadelní úprava hraného a všemi milovaného večerníčku, v němž ztvárnil roli pána Krkonoš nezapomenutelným způsobem liberecký František Peterka. Krkonošské pohádky II. přivezlo do Jablonce Divadlo Pohádek Praha v režii Víta Prýmka, pod názvem Anče a Kuba mají Kubíčka.

Skvěle vymyšlená scéna, výborné výkony herců v čele s excelentním protagonistou malého Kubíčka a známá hudba, udělaly z Městského divadla v Jablonci na hodinu a půl pohádkové místo. Děti, které v doprovodu rodičů tentokrát zaplnily divadlo až po okraj,  s napětím sledovaly, jak to tentokrát s ničemným Trautenberkem dopadne a zapomněly přitom na obvyklé špitání. Mlčení přerušovaly pouze rady Kubíkovi na jeviště, když se ptal, jestli má dát zlému Trautenberkovi ještě šanci, aby se napravil. Jejich první reakce byla ovšem jednoznačná - NE!!! Jejich rozhodnutí rozesmálo dospělé přítomné a po krátkém vysvětlení se tedy děti nechaly umluvit, že mocipánovi dají ještě jednu šanci.

Všechno nakonec dobře dopadlo, děti tleskaly jako o závod, mávaly na jeviště a volaly na své oblíbence. Se svými rodiči odcházely domů spokojeně, zrovna tak, jako to známe po skončení pohodového Večerníčku. Nezbývá, než dodat - Bravo.