Komedie o stanování v chorvatském kempu, lásce po padesátce i v pětadvaceti, dvojčatech, prázdninovém opalování a šnorchlování, i o každodennosti společného života. Tak zněl popis představení Patrika Hartla Líbánky na Jadranu, které do Jablonce přivezlo Studio Dva Divadlo Praha.

Návštěvníci zaplnili jablonecký kulturní stánek doslova do posledního místečka, a to včetně míst k stání. Tentokrát se přišli do divadla zasmát. To se jim dařilo téměř bez přestávky prakticky po celý večer, a to nejen díky vtipným dialogům a gagům, ale především i díky hereckému obsazení.

Eva Holubová a Bob Klepl, coby stárnoucí manželé, si jedou na Jadran zkusit, jak se jim bude žít v důchodu, až na sebe budou mít „moře času“. Jak se do jejich života promítnou radosti a starosti mileneckého páru - Marika Šoposká a Štěpán Benoni, však ukáží hned první dny v kempu.

Eva Holubová s Bobem Kleplem na sebe zkrátka slyší, jejich vzájemné „jiskření“ je nezpochybnitelné a skutečně navozují pocit, že spolu strávili celý život. Opomenout nelze ani jejich blízký kontakt s publikem, který mnohé zúčastněné na jedné straně až šokoval a na straně druhé neskutečně pobavil. Klobouk ovšem smekáme i před výkony mladé dvojice, v níž exceluje především Marika Šoposká svým velmi přirozeným a lehkým způsobem hraní. A její chorvatský song nemá chybu.

Líbánky na Jadranu jsou především skvělou oddychovkou, protagonisté sem však dokázali vnést rysy běžného života každého z nás a tak jsme tu a tam v divadle zaslechli: "To je jak u nás doma" a před divadlem se páry loučily hláškami z právě zhlédnuté hry. " Bál jsem se, že půjde o napodobeninu Účastníků zájezdu, ale naštěstí jsem se spletl. Ač ve stejném prostředí, jedná se o jinou linii příběhu, která mě i manželku doslova odvařila," uvedl po skončení programu padesátiletý podnikatel z Tanvaldu, kterému patřil jeden z nejhlasitějších smíchů v napěchovaném a ovacemi se otřásajícím divadle.