Hru Kena Ludwiga s názvem Lo stupendo přivezla do Městského divadla v Jablonci Agentura Harlekýn Praha, která ji ovšem převzala od Divadla na Vinohradech. Zájem diváků o bláznivou komedii se skvělým obsazením si diváci nenechali ujít a zaplnili místní kulturní stánek do posledního místečka.

Úspěšná fraška v duchu feydeaudovských situačních komedií byla poprvé uvedena v Londýně roku 1986 a právem patří mezi nejoblíbenější tituly posledního desetiletí. 

Podtitul hry zní Tenor na roztrhání a přesně tak vystihuje podstatu příběhu. Úspěšný italský tenor přijíždí  ve 30. letech do amerického Clevelandu, kde shodou okolností dojde k nečekanému problému a maestro nemůže vystoupit. Jeho role se ujme nenápadný, talentovaný, leč neprůbojný tajemník, který se ovšem zaslouženě dočká obrovského úspěchu. Jak to plachého mladíka změní, co na to impresário, jeho dívka a Ital sám, předvedli v Jablonci Václav Vydra, Svatopluk Skopal, Martin Zahálka, Simona Postlerová a další. Herci odvedli bravurní výkony a především Václav Vydra, v roli tajemníka, využivšího příležitosti,  doslova exceloval. Jedinou výtku měli přítomní k obsazení Marion, kde se měla objevit Zlata Adamovská či Jana Boušková. Dočkali se však Lenky Skopalové, která jejich chmury zahnala, když odvedla perfektní výkon.  Krom řady bláznivých zápletek, slovních hříček i dvojsmyslů,  zažilo jablonecké publikum i jednu humornou, leč neplánovanou, etudu. To když Simoně Postlerové nečekaně spadla paruka. Herečka vše zvládla pohotově a s humorem, za což ji přítomní odměnili potleskem. Ohlušujícího potlesku a hlasitého aplausu se dočkali všichni protagonisté v závěru, když si diváci vynutili řadu děkovaček.