Patnáctiletý klavírista Jan Čmejla slavil úspěchy v New Yorku a Washingtonu. 

Mladý klavírista Jan Čmejla uspěl se svými klavírními recitály v polovině března 2019 i za velkou louží. Konkrétně na koncertě pořádaném Czechoslovak Society of Arts and Sciences v Bohemian National Hall v New Yorku a na koncertě v rámci prestižního koncertního cyklu Millennium Stage v Kennedyho centru ve Washingtonu.

CELÝ ČLÁNEK OPERA PLUS

ÚČAST VE VŠECHNOPÁRTY KARLA ŠÍPA

SPOLEČNÝ KONCERT DVOU KLAVÍRISTŮ - JAN ČMEJLA A KAREL VRTIŠKA  - V JABLONECKÉM DIVADLE VE STŘEDU 16. 10. OD 19 HODIN.

ROZHLAS VLTAVA - KAREL VRTIŠKA A JAN ČMEJLA

KAREL VRTIŠKA své první ocenění na soutěži získal Karel Vrtiška v roce 1999, kdy obdržel 1. cenu v pražském kole soutěže ZUŠ a 2. cenu „Prague Junior Note“. V následujících letech získal celou řadu ocenění na mezinárodních soutěžích - 1. cenu na mezinárodní klavírní soutěži „Carl Czerny“ (2001), 1. cenu na soutěži „Virtuosi per musica di pianoforte“ v Ústí nad Labem (2005), titul laureáta na Mezinárodní smetanovské soutěži v Plzni (2008), 1. cenu a cenu absolutního vítěze pražského kola ZUŠ, titul laureáta soutěže Beethovenův Hradec (2009), titul laureát soutěže V. Nováka v Kamenici nad Lipou (2010), titul laureáta na Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži v Plzni (2014) a 2. cenu na Mezinárodní interpretační soutěži Beethovenův Hradec (2016).

Sólově vystupoval pod vedením dirigenta Paula Freemana, Marka Ivanoviče, Libora Peška, Petra Vrábela, Koji Jawamota, za hudebního doprovodu Českého národního orchestru, Orchestru Berg, Komorního orchestru pražských symfoniků, Akademických komorních sólistů, Komorní filharmonie Pardubice, Plzeňské filharmonie a Moravské filharmonie Olomouc.

Natáčel pro televizní společnost BBC, Český rozhlas a Českou televizi.

Zúčastnil se mistrovských interpretačních kurzů P. Badura-Skody, G. Ohlssona, W. Askenazyho a A. Gavrilova. V rámci masterclass P. Zukermana v kanadské Ottawě vystoupil na závěrečných koncertech v Tabaret Hall a National Arts Centre.

Představil se se samostatným klavírním recitálem na MHF Pražské jaro, v abonentních cyklech České filharmonie, Moravské filharmonie Olomouc, Filharmonie Bohuslava Martinů a na festivalu Bach for All.

Vedle sólové hry se věnuje i hudbě komorní – v roce 2015 vystoupil na Moskevském mezinárodním festivalu komorní hudby Vesna v Rossiji, na Mezinárodním hudebním studentském festivalu v japonském Kyotu a vystoupil na prezentaci tří hlavních pražských uměleckých vysokých škol s názvem "Prague Art Academies: Independent Spirits" v Českém centru v New Yorku. Od sezóny 2016/2017 byl zařazen na Listinu mladých umělců Českého hudebního fondu.

V současné době vedle sólového vystupování působí také na Katedře klavírní spolupráce Hudební a taneční fakulty AMU a na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy.