Nepřehlédnutelný, charismatický a k tomu jaksi ´multinadaný´, tak takový je náš přední hobojista Vilém Veverka, který je rovněž horolezcem a úspěšným fotografem. V Městském divadle v Jablonci se samozřejmě, jako již tradičně, představil v roli hudebníka. A ne hudebníka ledajakého, ale hudebníka par excellence. "Skutečné mistrovství se pozná podle toho, že se člověk umí pohybovat na hraně tak, aby se stavba nezbortila," vysvětloval Veverka svůj, nejen hudební, náhled na svět.

Právě tento pohyb na hraně dává jeho koncertům punc jedinečnosti a nezařaditelnosti. Jedná se sice o klasickou hudbu, ale s příměsí moderny, živelnosti, energie a entusiasmu. A tak  hrál chvíli v podřepu, chvíli na špičkách, tu nakloněn 45 stupňů vpravo a pak zase na druhou stranu, zkrátka a dobře, jeho přednes byl přesně takový, jako jeho hudba.

"Mí Jablonečané mi rozumějí," usmíval se Veverka v rámci koncertu, který definitivně odstartoval 22. sezónu Městského divadla v Jablonci. Snad právě proto měli přítomní možnost, vychutnat si skladbu Martina Hyblera Best Beat Vivaldi ve světové premiéře. A věřte, že té hudby bylo všude plno. Za doprovodu Ultimate W Bandu publikum doslova rozparádil. Emoce prýštěly, husí kůže byla citelná a atmosféra vskutku famózní. I my máme Viléma Veverku a jeho koncerty rádi, jejich nálada je nakažlivá a mistrovství hudebníků dokonalé. A jak sám hobojista prozradil, početná skupina příznivců se na jeho koncertech schází již pravidelně. "Některé tváře již poznávám," reagoval z pódia a i my jsme se už poznávali. A že přijdeme příště zas, je tedy nad slunce jasnější.  Když se se závěrem rozeznělo Koncerto in D pro hoboj sólo, smyčce a jazz. rytmiku, bylo už publikum na nohou. A potlesk? Za ten by se nemuseli stydět ani v Carnegie Hall. A tak se mohu pro tentokrát rozloučit smělým prohlášením  -  Kdo ještě Viléma Veverku neslyšel, ten jako by nebyl. (ims)

Koncert se konal za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.