Petr Štěpánek, Zlata Adamovská, Lucie Štěpánková a Vilém Udatný rozehráli na prknech Městského divadla v Jablonci milostný příběh. Byl to milostný příběh spletitý, pojednávající o mnoha podobách lásky a přesto plný vtipu a dobré nálady. Přestože je hra Bernarda Sladea ´Vzpomínky zůstanou´ na první dojem zábavná, jde v podstatě o velmi dojemný příběh, který nemá vítěze ani poražené a o kterém můžeme ještě dlouho přemýšlet. Režie Viktora Polesného nabídla sympatický pohled na čtyři odlišné bytosti, s nimiž zatřese láska tak, že si to budou pamatovat do posledního dne... Rovněž obsazení se ukázalo jako velmi šťastné. Skuteční životní partneři Zlata Adamovská a Petr Štěpánek na sebe samozřejmě ´slyší´ i na jevišti a Lucie Štěpánková s Vilémem Udatným za nimi nikterak nezaostávali. Něžné a nostalgické momenty pozvedá jedinečná hudba, na níž se nezapomenutelně podepsala ruka Petra Maláska a která s atmosférou příběhu tvoří dokonalou symbiózu.

"Já jsem si dneska myslela, že se představení zruší kvůli úmrtí Karla Gotta a ještě odpoledne jsem volala do pokladny. Jsem moc ráda, že se hrálo. Nakonec, má to název, který dnešnímu večeru přesně sedí," svěřila se Jana z Jablonce a nebyla jediná, která si titul ´Vzpomínky zůstanou´ dávala do souvislosti se skonem našeho věčného slavíka.

Každopádně, vzpomínky, které publiku po zhlédnutí příběhu zůstanou, jsou krásné, pohodové a velmi niterné. Ale taková už láska je, zvláště ta mateřská. (ims)