"Lístky na České filharmonické kvarteto jsem dostala od manžela k MDŽ místo květiny," smála se Květa z Jablonce, která podle svých slov vážnou hudbu miluje určitě ještě víc, než třeba pugét růží. Stejného názoru byli diváci, kteří ve středu večer téměř zaplnili Městské divadlo v Jablonci, aby si poslechli hudbu Ludwiga van Beethovena, Amy Beach, Bohuslava Martinů či Leoše Janáčka. V dokonalém přednesu Štěpána Pražáka (housle), Viktora Mazáčka (housle), Jiřího Posledního (viola), Jakuba Dvořáka (violoncello) a hosta, jímž byla švýcarská flétnistka Lucie Brotbek Prochásková.

Někdy rošťácké a hravé, jindy tklivé a naléhavé. Takové byly nástroje filharmoniků, které se pod jejich rukama rozezněly v nádherných, ale méně známých skladbách českých i zahraničních mistrů. Večer s podtitulem Klasika versus moderna vnesl do jabloneckého divadla  hudbu typickou pro českou kvartetní školu, přičemž jednotliví hudebníci disponují vynikajícími individuálními dispozicemi a jejich dlouholeté zkušenosti z oblasti komorní hudby jsou obrovským přínosem  pro interpretaci českých i světových děl. České filharmonické kvarteto vzniklo v roce 2000 a od roku 2014 je jeho primáriem houslista Štěpán Pražák, druhé housle pak patří Viktoru Mazáčkovi. Kvarteto je vysoce ceněno odbornou kritikou, ale jejich umění vás nenechá na pochybách ani v případě, že se s klasickou hudbou teprve začínáte seznamovat.

Středeční večer v jabloneckém divadle byl plný krásných hudebních prožitků, intimní atmosféry, hlubokého rozjímání a radosti. To vše ocenili návštěvníci dlouhotrvajícím potleskem, kterým si vysloužili ještě přídavek, jímž  se stala skladba argentinského hudebního skladatele Astora Piazzolly.