"Fotografování pro dnešní večer povoleno," hlásil v úvodu večera ředitel Městského divadla v Jablonci Mgr. Pavel Žur a jeho slova téměř zanikla v bujarém jásotu publika, které se tentokrát sjelo z celé republiky. Důvod byl jednoznačný - David Deyl.

Charismatický zpěvák si do Jablonce přivezl nejenom melodie ze známých světových muzikálů, ale i báječný Epoque kvartet a fenomenálního pianistu Václava Krahulíka, kteří Deylův procítěný zpěv doprovodili vskutku královsky. 

Nejprve nastoupilo kvarteto v bílých košilích a pak už se na pódiu objevil David Deyl v černém. Dámy z předních řad, které obsadily členky Deylova fanklubu, zaječely radostí. Když ovšem dozněla instrumentálka v podání Epoqual kvarteta a David Deyl vysekl první z notoricky známých melodií, tentokrát z muzikálu West side story, burácelo potleskem už celé divadlo. " Děkuji za vaši reakci, já mám emoce rád a potřebuji je," usmíval se zpěvák a následně se omluvil za svoji bezprostřednost, kterou však publikum nadšeně vítalo. Jeho upřímné komentování i high five s Davidem Solařem, který je evropskou špičkou v instrumentaci a orchestraci a je rovněž autorem překrásných instrumentálních aranží večera, byly tak lidsky milé, že si publikum mezi tleskáním nestačilo utírat oči.

"Jsem moc spokojená. Tyhle melodie berou za srdce a ani jsem nevěděla, že je David Deyl takový mistr. Ode dneška si nenechám ujít žádný z jeho koncertů," uvedla Iveta z Jablonce, která přišla do divadla se svojí maminkou. I ta byla spokojená a doplnila, že podle ní by byl Leonard Bernstein rád, kdyby věděl, jak to Davidovi zpívá.

Drobný problém se zvukem i svůj zkušební vstup vysvětlil zpěvák tím, že bere jabloneckou scénu jako svojí domovskou a vysekl hold řediteli divadla Žurovi. Zároveň neopomněl dodat, že bez řečí a dokonalé to bude v roce 2028. Ale to se spletl. Dokonalé to totiž bylo už dnes. Krásné melodie, dokonalý přednes, luxusní doprovod a závěrečný stynding ovation o tom vědí své. A já jsem si u šatny uvědomila, že se pořád usmívám. A nepřešlo mě to ani po cestě domů. Možná i proto, že jsem si přinesla společnou fotku s Davidem Deylem, kterou jsem si "ulovila" v rámci závěrečné autogramiády ve foyer dovadla.