Neskutečný herecký i fyzický výkon předvedly v Městském divadle v Jablonci herečky Anna Polívková a Martha Issová v rámci  autorské klauniády Krasavice interkontinentální Arte et Marte. Dílo o průběhu a vývoji přátelství, od dětských let po stáří, je odborníky klasifikováno jako divadelní počin roku. A nutno dodat, že právem.

Jak sama Polívková přiznala, záměr vybudovat si ženskou klaunskou hru v ní zrál už dlouho. Oslovila tedy Marthu Issovou, s níž svého času bydlela na koleji a s níž ji pojí dlouholeté přátelství. Pak nastalo období zkoušek rozličných gagů, situací i nálad.  Z těch nakonec herečky poskládaly příběh o přátelství, jeho kladech i záporech, o složitých obdobích a naopak krásných chvilkách. A tak jsme viděli dětské hraní a otázky, období dospívání, prvních tanečních, snech o korunce královny krásy, o vzájemné podpoře i závisti, o smíchu i slzách,  a následně i o prvních vráskách a zapomínání. Obrovsky fyzicky náročná choreografie se dá rozhodně přirovnat ke špičkovým sportovním výkonům a obzvlášť Martha Issová působila, jako by měla minimálně dvoje plíce a ještě jeden pár nohou. Svým oduševněle komediálním talentem se představila  Anna Polívková a obě tyto ženské polohy do sebe zapadly, jako díly do skládačky. Prvotřídní výkony obou protagonistek jsou doplněny mistrně propracovanými gagy a komediální talent Polívkové i Issové dává představení punc výjimečnosti. 

Nezanedbatelné jsou i animace, jenž jsou dílem filmové režisérky a animátorky Michaely Pavlátové a třešinkou na dortu je hudba Jakuba Xaviera Bara.

V recenzích na Krasavice interkontinentální lze najít dovětek o tom, jak se budete usmívat ještě po návratu z divadla. Já tvrdím, že krom úsměvu se najde ve vaší tváři i trocha zamyšlení. Divadelní klauniáda je sice plná momentů, v nichž se od srdce zasmějete, ale jako celek  jde o dílo veskrze poetické. Však ho také diváci v jabloneckém divadle ocenili dlouhotrvajícím potleskem a následným standing ovation.

                                                                                                                                                                                                                                        Irena MALÁ SVATÁ