Vernisáž výstavy fotografií členů Fomaklubu Liberec se konala v Městském divadle v Jablonci ve středu  25. dubna. Sérii fotografií z různých prostředí na jdou návštěvníci divadla ve foyer po celý následující měsíc.

Návštěvníky vernisáže seznámil s historií fotoklubu jeho předseda Luboš Vocásek, který popsal úspěchy nejstaršího fotografického seskupení v Liberci, jelikož vznik  se datuje již k roku 1948.

"Zlomovým okamžikem, byl pro nás 17. leden 1975, kdy světoznámý fotograf Josef Sudek otvíral v Liberci fotografickou výstavní síň, která byla následně velmi úspěšně provozována. Bylo to na Šaldově náměstí, v ´Domě klavíru´. Dnes nám podobné místo  chybí, ale jablonecké divadlo nám vyšlo vstříc a zdejší prostory jsou vskutku reprezentativní," usmíval se předseda Vocásek.

Mezi vystavenými exponáty zaujala přítomné fotografie točitého schodiště, o níž jsme se dozvěděli, že je pořízena na hradě Vladštejn, v době kdy na schodiště dopadaly paprsky zapadajícího slunce. Nejen točité schodiště však stojí za vidění, což mohou návštěvníci divadla posoudit až do 25. května, kdy bude výstava přístupná, a to  vždy v době konání představení.