Legendou, či mistrem situační komedie se dá zcela jistě nazvat Georges Freydeau a právě on stojí za námětem hry Když ptáčka lapají, kterou do Městského divadla v Jablonci  přivezlo Divadlo Na Vinohradech v režii Tomáše Töpfera. Ten do frašky, popisující důsledky rozhodnutí muže, jenž se rozhodne opustit svoji milenku (známou subretu) a místo ní se oženit s mladičkou šlechtičnou, obsadil herce zvučných jmen. Výborné výkony předvedli Petr Rychlý, Marek Holý, Václav Svoboda, Viktor Jančařík, Jaroslav Satoranský, Kateřina Brožová, Vendulka Křížová, Šárka Vaculíková, Andrea Černá, Lilian Malkina a další. Protagonisté se však museli obejít bez Václava Vydry, který si, těsně před představením, údajně zlomil klíční kost. Na jevišti ho tudíž zastoupil sám režisér a principál Divadla Na Vinohradech, Tomáš Töpfer. 

Nový překlad komedie, která se hrála již ve druhé polovině osmdesátých let pod názvem Taková ženská na krku, opět předvedla jak lechtivému humoru i humoru obecně sluší spojení s dobou secese. Jednotlivým gagům nechyběla uvěřitelnost, kousavost a zároveň jakási nadčasovost věčně aktuálních témat. Opomenout nelze ani dokonalou hudbu Ondřeje Brouska, která dílo pozvedla o další stupeň.

Opět vyprodané divadlo tak shlédlo kus, na který se budou chtít diváci podívat minimálně ještě jednou. Závěrečné ovace byly nekonečné a herci Divadla Na Vinohradech si při děkovačkách hezky "zaběhali". Nechybělo přitom ani typické klanění Petra Rychlého, který svůj děkovný pohled posílá do každého místa v divadle zvlášť.