Turné s názvem „Na cestě 2017 aneb Petr Hapka žije!“ se tentokrát zastavilo v Jablonci. Vyprodanému divadlu nabídli jablonecký rodák Ondřej Ruml, Lenka Nová, František Segrado a především autor celé akce Michal Horáček, dokonalý zážitek. Písní Petra Hapky s Horáčkovými texty se zhostili přítomní interpreti se ctí a rovněž skladby z alba úžasné zpěvačky s hereckým talentem - Lenky Nové, s názvem Čtyřicítka, za niž je letos nominována na cenu Anděl, navodily neobyčejně pohodovou a nostalgickou atmosféru. "Víceprezident Ovčáček o mně řekl, že mám k normálním lidem daleko. Pravda je ovšem taková, že jsem se zatím s normálním člověkem nikdy nesetkal. Protože, co je to normální? Každý jsme originál a já mám originály rád," usmíval se Horáček, jenž se role moderátora ujal s noblesou a vtipem sobě vlastním.

Kromě krásných písní, které byly samozřejmě hlavní náplní večera, jsme se dozvěděli spoustu příhod ze začátků Horáčkovy strmé kariéry. "Víte, stěžejní je potkat ve správné době toho správného člověka. A to se mi, bohudík,  podařilo. Jsem za třicetiletou spolupráci s Petrem Hapkou nesmírně vděčný," pokorně uvedl textař, básník, spisovatel a všestranně nadaný člověk,  Michal Horáček. 

Do posledního místečka vyprodané divadlo se mohlo utleskat a závěrem se protagonisté dočkali i standing ovation.  "Lístky jsme si dali s manželem pod stromeček a dobře jsme udělali. Dnes snad  nebylo místo ani na záchodě," podotkla s uspokojením  Iva z Jablonce, která si hrdě odnášela i podpisy všech protagonistů ze závěrečné autogramiády.