Vernisáž děl Petra Krause s názvem Obrazy a tapiserie se konala ve středu 29. března v podvečer v Městském divadle v Jablonci.

Absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, obor textilní tvorba, pedagog a především výtvarník se od ukončení studia věnuje užité grafice, tvorbě soch, ale i právě vystavovaným tapiseriím a obrazům. Realizace jeho návrhů ve veřejném prostoru byly s uznáním přijaty v havajském Honolulu,  či na Středním Východě, u nás úspěšně vystavoval například na zámku v Českém Krumlově.

V Jablonci rozdělil Petr Kraus obrazy dle jednoduchého pravidla - v prvním patře divadla jsou k vidění věci uplynulých dvaceti let, přičemž přízemí patří současným dílům," vysvětlil Kraus a doplnil, že práce na jeho rozměrově největším díle trvala půl roku usilovné práce a byla na ni použita vlna, bavlna a stříbrné vlákno. Případný zájemce by za tapiserii s názvem Rekviem  musel zaplatit kolem miliónu korun.

Výstava je instalována ve foyer divadla a je  k vidění až do 24. dubna 2017, vždy v době konání divadelních představení.

Foto:Jaroslav Švásta