Pohodová hudba třicátých let, hudebníci vypadající jako dvojníci Oldřicha Nového z filmů pro pamětníky a mezi nimi elegán, který je dal dohromady. Řeč je o Ondřeji Havelkovi a jeho Melody Makers, kteří vystoupili v úterý večer v městském divadle se svojí show „Bude to jinak“. 

V průběhu večera zazněly ve vyprodaném divadle známé hity, tentokrát ovšem s novým aranžmá. Nechyběla však řada zcela nových a stejně dobrých šlágrů.  Hudebníci odvedli dokonalou práci a tak jsme, krom prvotřídního hudebního zážitku, byli svědky i skvělých tanečních výkonů a mistrných slovních i pantomimických gagů. Krom samotného Ondřeje předvedl neuvěřitelné taneční kreace i jeho syn Vojtěch, který je rovněž výborným muzikantem a s tátou jim to na podiu sedlo. Ozdobou byla rozhodně Rozálie Havelková, dcera Ondřeje, která se představila v roli něžné slečny Rosse.

Při uvádění písně o plnění snů podotkl Havelka: "Když vidím ty vaše rozzářené obličeje a cítím tu kapelu za sebou, tak vím, že jsem si svůj sen splnil." A splnil tak i sen mnoha diváků a milovníků jazzu a swingu a taky hudby první republiky. 

Radostnou a pohodovou atmosféru prokládali diváci bouřlivým potleskem. A když si v závěru vynutili několik přídavků a část jich povstala, neodpustila si hlavní hvězda večera poslední glosu, když prohlásil: " Jak vidíme, že se někdo zvedá, už si myslíme, že je to ten standing a oni přitom jenom spěchají do šatny." Pravda byla ovšem taková, že mnozí návštěvníci zůstali po doznění posledního tónu ještě několik minut sedět na svých místech, aby si tak prodloužili neuvěřitelně báječnou atmosféru večera co nejdéle.