Sklenka sektu u vchodu, fotka s Lucií Bílou ve foyer a pak už na místa, odkud jsme si při popíjení lahodného welcome drinku vychutnali ještě lahodnější hlas sólistky Národního divadla Mariny Vyskvorkiny. Nádherný zpěv a milé vystupování byly tím nejdůstojnějším úvodem Reprezentačního plesu Městského divadla, jaký si umíte představit. V pořadí již jedenáctý ročník této skvostné akce s sebou přinesl i mnoho dalších zvučných jmen, která se během večera na prknech kulturního stánku vystřídala. S Big ´O´Bandem Marka Ottla, hrajícího k tanci i poslechu po celý večer, si zazpíval Martin Chodúr, jenž se v posledních letech pohybuje ve špičce interpretů naší populární hudby. Nechyběl ani vítěz soutěže Hvězdy pod Ještědem Jan Klika a pak už zazářila hvězda absolutní. Mnohonásobná Zlatá slavice a dáma, která s Městským divadlem v Jablonci a jeho ředitelem Pavlem Žurem spolupracuje již dvacet let,  Lucie Bílá. Místo obvyklého vystoupení ji však čekalo setkání face to face, když ji návštěvníci plesu obestoupili doslova ze všech stran a na dosah ruky. Jeviště totiž tentokrát sloužilo jako taneční parket. Přestože to naši popovou divu nejprve zaskočilo a na chvíli ji vypadl text, vyvázla z toho s humorem sobě vlastním, když prohlásila: "Jsem soubor nedokonalostí, ale jsem taková odjakživa a takhle mě znáte. A věřte, že takhle zpívám úplně poprvé," vysvětlovala Lucie. Nejen pro pěvecké umění, ale právě i pro tuhle lidskost ji máme všichni rádi. 

Jak to vypadá, když máte tanec v malíku nám předvedli účastník Star Dance Marek Dědík s partnerkou Olgou Šípkovou a i tohle byla podívaná vskutku famózní.

Večerem provázel herec, moderátor a režisér Ondřej Sokol, který přes přiznání, že plesy obvykle nemoderuje, dodal večeru punc lehkosti, chytrého vtipu a pohodové zábavy. Do noty si padli i s ředitelem divadla Pavlem Žurem a jejich společné dialogy na jevišti byly neopakovatelné. Spolu vylosovali i šest hlavních cen tomboly a ve finále si pro hlavní cenu přišel host s číslem 007. Že by se zpráva o super akci donesla i ke slavnému agentovi?

Každopádně se shodujeme s návštěvníky plesu, kteří uznale vysvětlovali, že se večeru nedá nic vytnout. Dobrá zábava, skvělá hudba, kdo zrovna netančil, tak ochutnával dobroty z nepřetržitého rautu, které připravil hotel Bílý Mlýn Liberec a k tomu popíjel lahodná vína od Pizzerie Franco. Ti, co netancují, viděli interprety zblízka na velkých obrazovkách, rozmístěných po celém divadle a když se k tomu připočtou krásné prostory jabloneckého divadla a neopakovatelná atmosféra, kterou můžete zažít jen zde, dostanete výsledek absolutně ohromující. Zkrátka a dobře, kdo přišel, nelitoval a kdo nepřišel, má možnost zase za rok.