S dvacetiminutovým zpožděním  začalo v úterý večer představení Divadla na Jezerce Poslední aristokratka. Důvodem byla nehoda  hlavní protagonistky, Aničky Polívkové, která měla nedaleko Turnova nehodu. Vše se obešlo bez následků a tak deset minut před půl osmou stála už Anička, coby Marie, na jevišti Městského divadla v Jablonci nad Nisou a spolu s ní kolegové Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Libor Hruška, Kristýna Hrušínská, Jitka Sedláčková a další.  

  Od prvních momentů bylo jasné, že tenhle kousek řádně procvičí naše bránice. Mistrně vypiplané dialogy, ironický humor a analogie příběhu této adaptace známého českého humoristického románu Evžena Bočka, v režii Arnošta Goldflama, rozeznívaly vyprodané divadlo téměř bez přestání… Pomohly k tomu samozřejmě výkony všech herců v čele s Annou Polívkovou v roli třiadvacetileté Čechoameričanky, nejmladší osoby rodu Antonína Kostky z Kostky, která se v příběhu vrací s rodinou z Ameriky, aby zde převzala zrestituovaný hrad, jejich rodové sídlo. Anička Polívková zde ukázala svoji bezprostřednost, lehkost hraní a vtip, stejně jako taneční číslo, inspirované pravděpodobně jejím úspěchem ve Star Dance.

I ostatní, bravurně vykreslené postavy zděděného personálu, vzývání vzoru šlechtické rodiny- knížete Schwarzenberga, či posedlost věčně opilé kuchařky Helenkou Vondráčkovou perfektně zapadaly do tehdejší atmosféry porevoluční doby a ironický humor, kterým hra překypuje, učinil příběh dokonalou oddechovkou. Tu také ocenilo jablonecké publikum neutuchajícím potleskem, který si vynutil řadu děkovaček.