Koncert legendy českého folku, Františka Nedvěda s kapelou, přilákal na letní scénu jabloneckého Eurocentra několik stovek návštěvníků.

Publikum tvořily v devadesáti procentech páry, a to napříč generacemi. Troufnu si říct, že je to jedno ze specifik hudby bratří Nedvědů. Příchozí si v podání Františka Nedvěda, jeho syna Vojty a dalších, vyslechli nejen staré známé pecky obou bratří, ale i nové skladby, které ovšem mají stejného ducha.

Více než čtyři sta diváků doslova hltalo každý tón, někteří tančili, jiní si pobrukovali a užívali si příjemnou atmosféru letní scény, které nahrávalo nejen počasí, ale i dokonale ozvučené prostředí, jež ocenili i hudebníci.

Koncert začal ve dvacet hodin a s ustupujícím sluncem a přibývající poetickou atmosférou si nešlo nevšimnout, jak mají partneři k sobě blíž a blíž. Zatímco na začátku akce seděli vedle sebe jako cizí lidé, po pár písních se drželi za ruce a před koncem se již drželi kolem ramen. Atmosféru koncertu krásně vystihla padesátiletá Dana z Jablonce, když řekla, že u téhle hudby nemůže být nikdo naštvaný a že asi funguje jako párová terapie. Nám nezbývá, než s ní souhlasit. Na fajn písničky jsme od Nedvědů zvyklí, když se k nim přidá perfektní provedení, super atmosféra a příjemné prostředí, nemůžeme se divit, že v závěru došlo i na standing ovacion.

Koncert pořádalo v areálu Eurocentra Městské divadlo v Jablonci nad Nisou v rámci akce Město plné tónů.