Houslový virtuóz na člunu a místo pódia molo jablonecké přehrady. Takový obrázek se naskytl zhruba patnácti stovkám návštěvníků koncertu Jaroslava Svěceného, který spolu s Miloslavem Klausem na kytaru a Ladislavem Horákem na akordeon vystoupili ve středu 29. června na tomto netradičním místě.

Nádherné tóny houslí z osmnáctého století spolu s virtuozitou Jaroslava Svěceného a jeho kolegů přinesly na hladinu vodní nádrže tóny skladeb Nicoló Paganiniho, Astora Piazzolly, ale i  Svěceného vlastní díla.

Teskné, melancholické, ale i veselé a radostné zvuky houslí si přítomné diváky doslova podmanily a zdálo se, že v době trvání koncertu snad utichlo i celé město a jak podotkl sám houslista, i ty ptačí trylky se tak nějak přizpůsobily.

Krom dokonalého hudebního zážitku, který jsme od umělce takového jména čekali, nemůžeme opomenout ani jeho vtipné glosování  momentálních situací a příjemné a uvolněné moderování celé akce.

Virtuóz několikrát ocenil publikum, a to nejen to, které tleskalo ze břehů, ale i to, jež bouchalo o lodě přímo z vody. "Já si vás snad přenesu do koncertních síní, zní to famózně," pronesl Svěcený a  rytmické dunivé plácání o těla kánoí nebralo konce. Zapomenout nemůžeme ani na pochvalu vůči organizátorům akce, konkrétně  Pavlu Žurovi, řediteli pořádajícího Městského divadla v Jablonci. " Pavel odvedl výbornou práci a jsem moc rád, že mě sem pozval," doplnil Svěcený. Asi si to i díky svému jménu a společně s organizátory „posvětil i nahoře“. Přestože přes den pršelo, krásný letní večer byl bez jediné přeháňky a dokonalé atmosféře na jablonecké přehradě tak nechybělo vůbec nic.