Malí předškoláci i školáci, každý v doprovodu rodičů či prarodičů, zaplnili Městské divadlo v Jablonci. Důvod jejich zájmu byl jednoznačný - princezna. A ne ledajaká, tentokrát šlo o princeznu, která rrráčkovala. A to proto, že, jak si všichni z dětství pamatujeme, tak jedině krrrrálovské rrr zaručuje vznešený původ. Pohádku O princezně, která rrráčkovala přivezlo do Jablonce Divadlo Scéna Zlín.

Pod režijním vedením Mirka Černého zhlédli malí milovníci divadla muzikálové provedení pohádky, podle známé filmové předlohy. A právě notoricky známé a dětmi oblíbené písničky, byly zcela jistě hlavním tahákem pro odpoledne, strávené v kulturním stánku.

Krom velkých i malých diváků bychom rádi zmínili skupinu mentálně postižených dívek, které nám v doprovodu svých vedoucích, názorně předvedly, jak bychom se v divadle měli chovat. Na jejich adresu závěrem pronesla malá blondýnečka větu, kterou si budu pamatovat- " Jsou jako my, jenom se jim mozeček vyvinul trochu jinak, ale jsou to hodné holky," pronesla polohlasem dívenka.

Každopádně se nedělní pohádka povedla a místo obvyklého závěrečného volání Bravo se neslo divadlem dětské Ahooooj.