Již posedmé v novodobé historii divadla (dvacet let od rekonstrukce) vystoupila v jabloneckém kulturním stánku Simona Stašová s monodramem Shirley Valentine. Bravurní komedie o hledání sebe sama pro všechny, kteří mají rádi dobrou zábavu - tvrdí o sobě hra. A dobrá zábava to pro divadlo, praskající ve švech, opravdu byla. Diváci se téměř tříhodinovým představením doslova prochechtali, a to navzdory tomu, že o některých tématech budou doma pravděpodobně ještě přemýšlet. Původní hra Willyho Russella z roku 1988 se dočkala vynikajícího překladu Pavla Dominika a pod režijním vedením Zdeňka Kaloče Stašová doslova zazářila. Mistrně napsaná komedie s dokonale výstižnými dialogy (v tomto případě si však troufám napsat monology) Stašové sedla jako... no, však to znáte. Její plné a košaté herectví dokázalo divadlo doslova prolnout. Proměna ženy, utahané vlastním životem,  v ženu, kterou kdysi bývala, byla naší přední herečkou doslova dotažená do konce. Jakoby nám před našima očima omládla. A troufnu si říct, že stejně tak se cítilo i publikum, které bravurní výkon Stašové ocenilo nejen bouřlivými ovacemi, ale i standing ovation.

Sama prozradila, že na roli tohoto typu čekala dlouho. Podle jejích slov jde o představení, vystihující právě to, co touží říct zrovna teď, v tuto chvíli. A stejného názoru byly pravděpodobně i ženy z hlavní cílové skupiny (40+),  které doslova řičely smíchy v situacích, kde se zřejmě poznaly. Všichni svorně pak ocenili pohyby, gesta i proklamace herečky, které sluší dovětek par excellence. Ne náhodou je hlavním hudebním motivem díla píseň Don´t worry, be happy, která atmosféru přijetí svého já dokonale vystihuje.

Jelikož se toto představení v Jablonci odehrálo u příležitosti 110. výročí založení místního kulturního stánku a k tomuto výročí patří i pamětní medaile, převzala Simona Stašová z rukou primátora Petra Beitla i toto ocenění. "Děkuji vám ze srdce, mám tohle divadlo ráda. A nejen tohle, mám prostě ráda divadlo a věřím, že tady bude stále, na rozdíl třeba od televize," usmívala se v závěru oblíbená herečka a neodpustila si dovětek: "Mohli jste mě vidět v plavkách, ale za prvé se bojím klimatizace a za druhé jste stejně o nic nepřišli," Ale my jsme rádi, že jsme nepřišli hlavně o ni a „její“ Shirley Valentine.