Kulisy, navozující pocit útulného domova a na jevišti notoricky známé tváře. To vše, spolu se skvělými dialogy a řadou uvěřitelně neuvěřitelných zápletek, vytvořilo dokonalý pocit, že sedíme v obýváku, obklopeni veselou společností. Řeč je o ztřeštěné komediální hře Škaredá středa, aneb Teta z Halifaxu, kterou do Jablonce přivezlo Studio Ypsilon Praha, pod režijním vedením Jana Schmida, jež je zároveň i autorem scénáře.

Obsazení bylo prvotřídní, právě Martin Dejdar, Jiří Lábus, Jana Synková, Oldřich Navrátil, Petra Rychlá, Martin Bohadlo, Jiřina Vacková  či Lilian Malkina jsou zárukou skvělých hereckých výkonů. Tentokrát k nim v Městském divadle v Jablonci přidali ještě výborné výkony pěvecké a večeru tak skutečně nebylo co vytknout. Řada gagů, střihnutých notoricky známými šlágry z různých žánrů a období, komediální talent protagonistů, vytvořili spolu se ztřeštěnými a místy až absurdními, leč uvěřitelnými zápletkami dokonale pulsující a kompaktní celek. 

Přestože diváci tleskali v průběhu celého představení, výkřiky typu - z řepy ananas neuděláš, aplaus ještě zesilovaly a přítomní plakali smíchy.

Přestože se jedná o komediální hru, autor do ní vsunul i závažnější témata a vyrovnání se s dobou, která si s sebou nese své výhry i prohřešky. Zajímavé je propojení pohledu našince, který emigroval do Kanady, toho, jenž zůstal, Rusky a Vietnamce... Hra měla za úkol v první řadě pobavit a to se jí zcela jistě podařilo.