Kdo je vlastně šťastným vyvoleným spekulovali na jevišti Městského divadla v Jablonci David Matásek, Linda Rybová, Igor Chmela, Jana Janěková ml. a Matouš Ruml. Zprvu velmi lehká konverzace manželského páru (Linda Rybová a David Matásek) s rodinným známým Jeffem (Igor Chnela) nabyde nečekaných obrátek poté, co se na společné večeři objeví Jeffova bývalá partnerka (Jana Janěková) a představí svého snoubence (Matouš Ruml).

Trefné dialogy, zaměřující se na vztahy, rázem přerůstají hranice obvyklého klábosení známých a na pranýř se dostávají otázky rasismu, xenofobie, agresivity, vlastního svědomí a přístupu k životu jako takovému. Eskalace názorů a vlastních pravd pětice obyčejných lidí sice přináší mnoho humorných momentů, ale zároveň čím dál více nutí k zamyšlení a uvědomění si vlastních hodnot. Troufám si říct, že ač se zaplněný kulturní stánek hrou Divadla Verze Praha doslova prosmál, závěrem už mnozí zpytovali, jak by se zachovali v dané situaci právě oni. Mistrné dialogy podpořily famózní výkony protagonistů a  tak bylo z publika slyšet výkřiky typu ´Chmela je Bůh´, ´Matásek s Rybovou pecka´ a originální vstup Matouše Rumla na scénu mám před očima ještě teď. 

"Já jsem tušila, že to bude dobrý, ale bylo to ještě lepší," nadšeně vyprávěla spokojená dáma své kamarádce ve foyer a ta souhlasně pokyvovala. "Já jsem si to vybrala jenom kvůli Igoru Chmelovi, toho mám ráda, ale dostali mě všichni. Tak zajímavý a zároveň veselý večer jsem už dlouho nezažila." A její slova vesměs potvrzovali i ostatní návštěvníci divadla. Hru Šťastný vyvolený napsal Eric Assous, překlad má na svědomí Petr Christov, režisérem je Zdeněk Zelenka a obsazení jsme již uvedli. A já teď budu přemýšlet, jak se stalo, že se sešla tak báječná parta skutečných profíků a dokázala vytvořit něco tak úžasného. Že by náhoda? (ims)