S předstihem si užili Vánoce návštěvníci Městského divadla v Jablonci, tedy přesněji řečeno se jednalo o Vánoce hudební, respektive swingové. A do jabloneckého divadla je přivezli Felix Antonín Slováček se svým RTV Big Bandem, Dasha a Jan Smigmator.

Atmosféra večera se nesla v duchu nestárnoucích evergreenů i filmové hudby. Jak Dasha správně podotkla, Slováčkův big Band zahraje všechno na světě a tak jsme si, krom písní Franka Sinatry, Tonyho Bennetta, Elly Fitzgelard či Barbary Streisand mohli vychutnat i písně Stevieho Wondera,  či dokonce Michaela Jacksona. A protože se jednalo o koncert vánoční, zazněly v divadle i písně typu Padá sníh, Bílé Vánoce, Tichá noc, či Rolničky.

Nebojte se, my tady všichni věříme na Ježíška, když ono ale těch swingovek a bigbandovek o něm moc není, tak snad nám prominete Santu," vysvětloval  s úsměvem Jan Smigmator, který večer krom zpívání také moderoval.

Hudební výkon všech protagonistů byl excelentní, což oceňovalo publikum hlasitým voláním bravo téměř bez přestávky. Během swingování jsme zvyklí na rytmické pohupování zpěváků i hudebníků, ale to,  co předvedl Felix Antonín Slováček, by mu mohli leckteří dvacátníci závidět. Krom mistrovské hry na saxofon, pro niž je uznávám nejen u nás, se totiž v Jablonci ukázal jako rozený tanečník.

Swingové Vánoce byly opravdovou lahůdkou, kterou si nenechali ujít ani zástupci starší generace a my se ztotožňujeme s panem Zdeňkem z Jablonce, který nám řekl: "Dneska večer byli v divadle lidé, které jsem neviděl třicet let. Kamarádům sice ubylo vlasů a kamarádkám přibylo vrásek, ale i tak jsme se tu cítili, jako bychom byli zase mladí."