Druhý měsíc roku s devatenáctkou na konci s sebou nese hned několik lahůdek, jenž si můžeme vychutnat  pod střechou Městského divadla Jablonec.

První z nich na nás čeká již 2. února, je z oblasti hudby a tance a patří do zlaté kulturní pokladnice naší země. Řeč je o Dvořákově Rusalce, jenž si pro své představení vybrali sólisté, sbor, balet a orchestr Divadla F. X. Šaldy v čele s dirigentem Františkem Babickým, sbormistrem Martinem Veselým, a v pohybové spolupráci s Marikou Hanouskovou. Lyrická pohádka, inspirovaná Andersenovou Malou mořskou vílou patří k vrcholným dílům Antonína Dvořáka a v jabloneckém divadle bude uvedena místo původně plánovaného titulu Příhody Lišky Bystroušky.

U tance i poslechu, přestože trochu v jiné formě, zůstaneme o šest dní později, kdy se jablonecký kulturní stánek promění ve ´Vídeňskou operu´. Ples v opeře je totiž názvem prestižní společenské události, jíž je divadelní ples  v tomto krásném secesním stánku. Akci moderuje Marcela Augustová a během večera vystoupí hned několik hvězd naší hudební scény. Jmenovat můžeme ´4 tenory´ jimiž jsou Pavel Vítek, Marián Vojtko, Jan Kříž a Michal Bragognolo. Chybět nebude swingový a jazzový zpěvák Jan Smigmator a oblast opery bude prezentovat Marina Vyskvorkina. K tanci a poslechu bude hrát mladoboleslavský Big band Relax Přemysla Vlasty a chuťové pohárky zcela jistě uspokojí delikatesy v celovečerním rautu. Dress codem je Black Tie.

Abychom se dostali i mimo svět hudby, nesmíme zapomenout na komedii Arnošta Goldflama ´Dámská šatna´, s níž do našeho města přijede Daniela Kolářová, Dana Batulková, Evellyn Pacoláková a Petra Tenorová v neděli 24. února. Příběh dává nahlédnout do životních osudů čtveřice hereček, sdílejících jednu divadelní šatnu. Že odhaluje zákulisí jednoho divadla je nabíledni a že bude plný situačního humoru dává tušit jméno autora hry. Výborné obsazení a atraktivní téma zcela jistě zaručují skvělou podívanou a zábavu.

A ať již dáváte přednost hudbě, tanci, či činohře, přijdete si i v únoru v Městském divadle v Jablonci na své. ( ims)