Sychravým dnům se postavili příznivci Městského divadla Jablonec nad Nisou a dorazili si nechat rozproudit krev při sledování komedie ´Už tě mám dost´, kterou přivezla do našeho kulturního stánku 3T PROMOTION Praha.

Pod režijním vedením Antonína Procházky zhlédlo zaplněné divadlo příběh plný anglického humoru a vtipných gagů, popisující život dvou rodin, v nichž partneři prožívají krizi středního věku. Jak odstranit ze vztahu stereotyp a čím si zpestřit život ukazuje v hereckém koncertu především Saša Rašilov. Jeho partnerkou na jevišti je jeho skutečná žena Lída Rašilovová, divadelním synem Milan Peroutka a nechybí skvělý Miloslav Mejzlík v roli dědečka. Druhý pár utvořil Martin Písařík s Denisou Nesvačilovou. Všichni protagonisté pak rozehráli, ve zhruba sto deseti minutách, přehlídku peripetií, které mohou ve vztahu po sedmnácti letech nastat. Krom pesimismu ovšem nabízí i řadu návodů, jak se problémům vyhnout či je alespoň mírnit. Některé způsoby se nám mohou líbit více, jiné méně, ale o tom ten život je.

Každopádně se publikum po celou dobu náramně bavilo, hlasitý smích se ozýval po celou dobu a závěrečné ovace byly bouřlivé a srdečné. Za sebe mohu říci, že jsem si o něco více užívala první polovinu představení, po přestávce již bylo tempo hry pomalejší a očekávanější. Přesto mohu říci, že komedie ´Už tě mám dost´ splnila hlavní úkol všech veseloher, dokázala pobavit,  a o to šlo. Dovolím se rozloučit slovy Michala z Jablonce, který ve foyer prohlásil: " Přestože jsem minutu dopředu věděl, co bude následovat, zasmál jsem se od srdce. Nebyl tam jen anglický humor, zazněly i české slovní hříčky a to mám rád."  ( ims)