Kdo by neznal legendární a oblíbenou Všechnopárty Karla Šípa, kterou každotýdně sleduje na svých obrazovkách většina z nás. S cestovní obdobou této úspěšné show zavítal do Městského divadla Jablonec nad Nisou Karel Šíp v doprovodu Jiřího Bláhy z plzeňského divadla. Pod názvem Minipárty pak společně rozjeli proud zábavných historek, vzpomínek, i přiznání, podaný s takovou srdečností a entuziasmem, že se ´našvihaný´ kulturní stánek otřásal v základech. Rozdíl mezi Všechno a Minipárty byl právě v osobě samotného Karla Šípa. Zatímco na obrazovkách je moderátorem tazatelem, na prknech, která znamenají svět se stal moderátorem zpovídaným. Otázky mu kladl pohotový a velice příjemný Jiří Bláha, jehož si tvůrce všemožných ´šarád´ sám vyhlédl. Rozprouděné prýštění endorfinů pak umožnilo okamžitou interakci s publikem. To se ochotně zapojilo do připravených výzev a nejenže hlasitě reagovalo na otázky na tělo, ale ochotně napsalo i mnoho dotazů na oba protagonisty. Ti následně, ve druhé části večera, na všechny odpovědli. .A tak jsme se dozvěděli, že Karlu Šípovi je sedmasedmdesát a jeho kolegovi šestatřicet let, že je Šípova tchýně o deset let mladší a on jí přesto říká babi, že původně nevěřil horoskopům, ale od dob Horoskopičin musí uznat, že na nich něco je. Došlo ovšem i na intimní zpovědi na téma sexuologie, cesty k profesi a její začátky, ale třeba i to, která zpěvačka přišla na televizní natáčení tak opilá, že za ni miusela zaskočit náhradnice.

Nikdy mě nepřestane uchvacovat Šípova spontánnost, upřímnost a smysl pro humor. Je to muž, kterého neděsí představa, že bude zesměšněn a proto se mu to ani nikdy nestane. Jen ten, kdo je schopen zasmát se sám sobě, může rozesmávat ostatní. Ne tím, že se smějeme cizímu neštěstí, ale tím, že si sami sebe představujeme v téže situaci a moc nás ta představa baví.

V podobných šlépějích kráčí i Jiří Bláha, který přidal pár vlastních historek z natáčení pořadu ´Nikdo není dokonalý´ a hlavně skvěle ´vystřihl´ dvě písně, za něž sklidil bouřlivé ovace. A když závěrem zhudebnil svůj sen o zvolení prezidentem i sám Šíp, publikum řvalo nadšením.

A co dodat závěrem? Čekali jsme krásný večer a on krásným opravdu byl. A my všichni jsme byli pyšní na oba protagonisty, ale i na vedení ´našeho´ divadla, které nám takto báječná představení dokáže nabízet. ( ims)