Zatímco dcera Ester  triumfovala v úvodním závodě Světového poháru v alpském snowboardingu, její otec exceloval na prknech, která znamenají svět. Vánoční tour 2017 Janka Ledeckého Městské divadlo v Jablonci vyprodalo do posledního místečka. Koncert rozdělil Janek na dvě části, přičemž ta první patřila převážně starším hitům z doby Žentouru. Zpěvák tak nenápadně otestoval stáří publika a s úsměvem pokyvoval hlavou, když zjistil, že Jablonečané texty znají. Krom zpívání neopomněl pyšný tatínek vyzdvihnout skvělý úspěch své dcery, která naší republiku výtečně  reprezentuje nejen na snowboardu, ale i na lyžích, A narvané hlediště ocenilo její úspěchy bouřlivým potleskem.

Opomenout nelze ani Nostic Kvartet, který své smyčce ovládá snad nadpozemskou silou a umem a Jankův vánoční koncert si bez něj neumíme představit. Neodpustím si zde malou poznámku. Právě hudebníci Nostic Kvarteta mohou za mou lásku ke klasické hudbě. V jejich podání jsem si poprvé uvědomila, jak je zvuk houslí podmanivý a krásný a troufnu si říct, že uchváceno bylo i publikum.

Po přestávce pak přišly na řadu tolik očekávané vánoční písně, kterými je Janek proslulý. Jeviště se rozsvítilo mnoha žárovičkami, světelná projekce obsáhla celé divadlo a jeviště i hlediště se rozeznělo společným zpěvem pohodových a romantických písní. Se známými koledami přispěchaly Ledeckému na pomoc i děti z jabloneckého DPS Vrabčáci a i ony si zasloužily hlasitý aplaus.

Že první píseň s vánoční tématikou ´Sliby se maj plnit o Vánocích´, složil Janek v srpnu na chatě, jste již  jistě slyšeli, v Jablonci jsme se dozvěděli, jak probíhalo vymýšlení Slibů II a jakou roli v písni hraje klokan.

Celkově byl koncert takový, jaké jsou i tyto známé písně. Idylický, pohodový a energií sršící, zkrátka vskutku vánoční. Když v závěru diváci povstali, aby vyjádřili autorovi i protagonistovi v jedné osobě poděkování ve stoje, přidal Janek opravdovou perlu. Přítomní muzikanti zahráli krásnou koledu Tichá noc, foukáním na lahve a bylo to kouzelné. Poslední skladbou byl naopak bujarý valčíček Vánoce v knajpě U Zaťatý pěsti. A pak už se šlo domů. Sice s krásnými dojmy, ale nechtělo se nikomu. " Dostala jsem lístky od mých, školou povinných dcer k Vánocům a vyrazilo mi to dech. Byla to paráda a jsem šťastná, že holky tak dobře vybraly," usmívala se Zuzka z Jablonce, jenž i s dárkyněmi čekala ve foyer divadla na podpis svého oblíbeného zpěváka. Janek Ledecký vyjel letos se svým Vánočním tour již po jedenadvacáté a my se již  teď těšíme na to dvaadvacáté.  (ims)