Anička Polívková, coby Marie, na jevišti městského divadla a spolu s ní kolegové Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Libor Hruška, Kristýna Hrušínská, Jitka Sedláčková a další.  

  Od prvních momentů bylo jasné, že  Poslední aristokratka v podání Divadla Na Jezerce Praha řádně procvičí naše bránice. Mistrně vypiplané dialogy, ironický humor a analogie příběhu této adaptace známého českého humoristického románu Evžena Bočka, v režii Arnošta Goldflama, rozeznívaly vyprodané divadlo téměř bez přestání. Pomohly k tomu samozřejmě výkony všech herců v čele s Annou Polívkovou v roli třiadvacetileté Čechoameričanky, nejmladší osoby rodu Antonína Kostky z Kostky, která se v příběhu vrací s rodinou z Ameriky, aby zde převzala zrestituovaný hrad, jejich rodové sídlo. Anička Polívková zde ukázala svoji bezprostřednost, lehkost hraní a vtip, stejně jako taneční číslo, inspirované pravděpodobně jejím úspěchem ve Star Dance.

I ostatní, bravurně vykreslené postavy zděděného personálu, vzývání vzoru šlechtické rodiny - knížete Schwarzenberga, či posedlost věčně opilé kuchařky Helenkou Vondráčkovou, perfektně zapadaly do tehdejší atmosféry porevoluční doby a ironický humor, kterým hra překypuje, učinil příběh dokonalou oddechovkou. Tu také ocenilo jablonecké publikum neutuchajícím potleskem, který si vynutil řadu děkovaček.

" Já jsem tu dnes se svojí kamarádkou a naše názory se mírně rozcházejí. Zatímco já jsem knihu nečetla a bavila jsem se od začátku do konce, moje kamarádka již měla svoji představu a tak se bavila o něco méně, než já," uvedla Eva z Tanvaldu, která Poslední aristokratku chtěla vidět tak moc, že ji nevadilo ani dvouhodinové stání na bidýlku. (ims)