3loga-povinna-EU.jpg (56 KB)

Večer plný krásných melodií a špičkových interpretů s mezinárodní účastí, nese název Evropa - náš domov.  Městské divadlo v Jablonci přivítá 13. prosince 2017 na svých prknech taková jména, jakými jsou Štefan Kocán, Marina Vyskvorkina, Tomasz Janczak či Szymon Makowski a PKF – Prague Philharmonia.

Neméně podstatnou částí však bude i vystoupení spřátelených dětských sborů, jabloneckých Vrabčáků a polských Zlotých nutek.

Spolupráce obou dětských souborů začala na začátku letošního roku, kdy si zazpívaly za doprovodu Dolnoslezské filharmonie Jelení hora při příležitosti oslav 25. výročí založení Euroregionu Nisa. Sbormistryní polského sboru je Monika Frackiewicz-Motyka, českého pak Mgr. Pavel Žur. Oba sbory působí při základních školách.

Spolupráce s Dolnoslezskou filharmonií Jelení Gora se datuje již k roku 2002, kdy DPS Vrabčáci vystoupily v Městském divadle v Jablonci ve společnosti klavírního virtuosa  Ivo Kahánka, a to v rámci vánočního koncertu. Letos je to tedy neuvěřitelných patnáct let jejich spolupráce.

V roce 2003 vystoupili Vrabčáci a Dolnoslezská filharmonie Jelení Hora na stejném místě, tentokrát se sólisty. Ve stejném složení se tělesa objevila v jabloneckém divadle v roce 2007 a rok 2011, kdy patřil oblíbený kulturní stánek Komornímu orchestru Jelení Hora. Ve Starokatolickém kostele na náměstí Boženy Němcové v Jablonci nad Nisou zazněl společný koncert Vrabčáků a Dolnoslezské filharmonie Jelení Hora "PER CRUCEM AD LUCEM".

Prosincové společné vystoupení DPS Zloté nutki a  DPS Vrabčáci  se koná za účasti současných celebrit hudebního světa, za doprovodu  PKF - Prague Philharmonia a  je tedy koncertem vysoce prestižním a očekávaným.

Jedinečný koncert operní veličiny Štefana Kocána a  PKF - Prague Philharmonia v Česku nabídne milovníkům hudby melodie z pera Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Wolfganga Amadea Mozarta, Giacoma Pucciniho či Giuseppe Verdiho a dalších. Marina Vyskvorkina a Tomasz Janczak nezůstanou pozadu a děti z pěveckých souborů vnesou mladistvý elán a energii. Každopádně se máme v Jablonci na co těšit a pokud použijeme přirovnání třešinky na dortu, jedná se tentokrát o třešinku obzvlášť sladkou a červenou.

Projekt Evropa - náš domov, byl finančně podpořen z EFRR programu interreg V-A Česká republika - Polsko 2014 - 2020 prostřednictvím Euroregionu Nisa, realizace se ujalo Městské divadlo v Jablonci a partnerem projektu je Dolnoslezská filharmonie Jelení Hora.