Vztahový propletenec na entou, tak by se dala nazvat veselohra Marca Camolettiho "A do pyžam", s níž do Městského divadla v Jablonci přijeli pražští ochotníci, členové Divadla Bez Debat.

Představení v zaplněném kulturním stánku začalo netradičně. Minutou ticha za zesnulé umělce Karla Gotta a Vlastu Chramostovou, kterým bylo před jabloneckým divadlem zřízeno pietní místo a kam také v uplynulém týdnu přišlo mnoho truchlících jejich památku uctít, ať již položením kytičky či zapálením svíčky. Smutné věci však už nechme stranou a věnujme se kusu, který opět vehnal přítomným úsměv do tváří.

Francouzská bulvární fraška s typickými prvky, které si nekladou jiný cíl, než pobavit obecenstvo, popisuje bizardní příběh pána domu, jenž nechce nechat svoji milenku v den jejich narozenin samotnou a tak ji pozve na své venkovské sídlo, kde hodlá trávit víkend i se svou manželkou. Aby se ovšem vyhnul podezření z nevěry, pozve zároveň svého nezadaného přítele, o němž hodlá tvrdit, že s milenkou tvoří pár. Netuší ovšem, že přítel je již nějakou dobu milencem jeho ženy. A aby  nebylo zmatků málo, agentura jim pošle ještě hospodyni, která se jmenuje stejně jako milenka...

Autorův smysl pro vtip je dokonalý, slovní hříčky dotažené do puntíku a navzdory extrémní zamotanosti příběhu neztratí divák nit a královsky se baví, přičemž nechybí ani příjemný happy end. Ochotníci předvedli výkony hodné profesionálů a scéna, jíž vévodily parohy statného jelena, atmosféru přesně dokreslovala. Není tedy divu, že se divadlo otřásalo smíchem  a závěrečný potlesk nebral konce. (ims)