Představení s názvem Drahá Mathilda čekalo na místní pedagogy v Městském divadle v Jablonci a bylo pro ně dárkem od „města“. Agentura Harlekýn přivezla do Jablonce herečky Danielu Kolářovou a Ilonu Svobodovou, parťáka jim na jevišti dělal Luboš Veselý.

Kulturní stánek, který byl tentokrát zaplněn až po střechu a místo nebylo ani „na bidýlku“, zaplnili učitelé všech typů škol včetně mateřinek. Právě k nim v úvodu promluvil primátor města Petr Beitl. Krom poděkování a podpory z jeho úst zazněla i historka, k níž netřeba komentář. " Při rozhovoru s největším jabloneckým podnikatelem,  Daliborem Dědkem, jsem se zmínil, jak se nám v Jablonci daří prosazovat velké projekty, přičemž se ani moc nehádáme. Vtipkoval jsem, že za to asi může dobrá jablonecká voda a Dalibor Dědek mi odvětil, že to bude spíš tím, že zde máme dobré učitele, kteří nás dokáží formovat tím nejlepším způsobem,"  doplnil s úsměvem Beitl a publikum přijalo jeho slova s příjemným pocitem, že v Jablonci dokáží představitelé města jejich náročnou práci ocenit.

Známá americká hra Israela Horovitze je skvělou sondou do života netypicky propletené rodiny. Pojednává o vážných tématech s humorem a citlivostí, přičemž dokonale vystihuje momenty lidského života, které nebývají černobílé. Na tomto místě je třeba vyzdvihnout výkony všech tří protagonistů, kteří ztvárňují vývoj charakterů jednotlivých aktérů a jejich zrající postoj k životu samému více, než dokonale. Není divu, že se v závěru dočkali neutuchajícího potlesku s řadou děkovaček.

"Víte, já sice učím chemii, takže se ode mě moc velká znalost divadelních her neočekává, ale dneska jsem nadšená. Zajímavá zápletka, jedna žena téměř stoletá, dva padesátníci a vztahy, které řešíme všichni celý život. Tomuto dílu bylo lehké podlehnout a myslím si, že o některých replikách budu přemýšlet ještě dlouho," prozradila nám Olina, která byla v divadle po více, než dvou letech a kterou představení nabudilo natolik, že si na příští sezónu zajistí do Městského divadla v Jablonci abonentku.