Hudba velikánů klasické hudby se linula ve středu večer Městským divadlem v Jablonci. Jeden z nejlepších českých klavíristů současnosti, Ivo Kahánek, představil díla takových mistrů, jakými jsou  básník klavíru Fryderyk Chopin či český Leoš Janáček.

Ivo Kahánek je znám svým uměním, doslova vtáhnout diváky do své hudby a jeho přednes je  velmi citový a neopakovatelný. I tentokrát jeho hbité prsty klouzaly po bílých klapkách klavíru s radostí a povznášející lehkostí a tak není divu, že si vysloužil obrovské ovace, neutuchající potlesk a standing ovation. A ač si diváci doslova vynutili hned tři přídavky, stále se nehodlali s večerem plným nádherné hudby rozloučit a nechtěli mistra klavíru pustit z jeviště.

Mezi diváky v zaplněném sále divadla bylo i několik dětí, z nichž nejmladší byla Lucinka Malá z Jablonce, která se letos chystá do první třídy. "Bylo to krásný, až budu velká, budu taky takhle hrát. Příště půjdu zase, abych si všimla, jak to ten pianista dělá," nadšeně vyprávěla šestiletá holčička, která se  koncertu, krom soustředěného poslechu,  věnovala i  rukama, jelikož se snažila o ´dirigování´mistra.

Koncert se konal v rámci projektu Jablonec- Město plné tónů.