Standing ovation, velkolepé ovace a nekonečný potlesk. Takový byl závěr večera s názvem Operní gala, během něhož se v Městském divadle v Jablonci představili mladí talentovaní pěvci z celého světa. Večer, rozdělený do dvou částí, byl zaměřen na díla W. A. Mozarta a Bedřicha Smetany a v překrásných áriích se zaskvěly hlasy a um účastníků mezinárodního pěveckého a dirigentského workshopu Severočeské filharmonie Teplice.

Pod vedením šéfdirigenta DJKT v Plzni Norberta Baxy, sólistky ND v Praze Heleny Kroupové a dirigenta a klavíristy Petera Valentoviče předvedli všichni protagonisté špičkové výkony a nutno dodat, že se zahraniční pěvci velmi slušně popasovali i s češtinou.

Akce se konala v rámci III. ročníku jabloneckého festivalu Město plné tónů a hostem byla i přední česká mezzosopranistka a někdejší ředitelka Státní opery v Praze, Eva Randová, která převzala z rukou ředitele divadla Mgr. Pavla Žura obrovskou kytici a zaplněnému hledišti prozradila, že se sice právě věnuje sběru jablek na chalupě v Novém Boru, ale když dostala pozvání,  neváhala a večer plný krásných klasických melodií si přijela do Jablonce vychutnat.

"Letos jsme, stejně jako v minulých letech, věnovali  projektu veškeré své úsilí i nervy, ale stálo to za to," prozradil s úsměvem Norbert Baxa, který je duší pěveckého a dirigentského workshopu. A nám nezbývá, než dodat, že to za to opravdu stálo a organizátoři i účastníci odvedli vynikající práci, jejíž výsledky si plnými doušky vychutnali diváci na mnoha místech České republiky.