Romantická a svižná komedie o ženách a nejen pro ženy, takový je podtitul hry Liz Lochheadové, kterou přivezla do Jablonce Pantheon Produktion Praha v režii Petra Kracíka.

Vyšperkovaný překlad Davida Drozda a hudbou Milana Svobody + citace, dokonale uchopili všichni protagonisté v čele s životními partnery Lenkou Vlasákovou v roli kadeřnice Barbs a jejího homosexuálního kamaráda v podání Jana Dolanského. Zatímco Lenka Vlasáková nabídla přirozenou a uvěřitelnou tvář, Dolanského roztomile zženštilá gesta i mluva procvičili přítomným bránice. Nutno dodat, že po střechu zaplněné divadlo se otřásalo smíchem od začátku až do konce.

Komedie Perfect days nabízí srovnání s filmovou podobou díla, divadelní verze jí však velmi sluší. Inteligentní a vtipná zároveň, zbavená zbytečných dějových vyosení je zároveň plná dojemných a zásadních okamžiků, které život přináší. Zkrátka a dobře, jestliže jste toužili po „komedii s přesahem“, je Perfect days jedním z nejlepších počinů, které vám současná divadelní scéna může nabídnout.

"Královsky jsem se bavil," usmíval se po skončení programu padesátiletý Václav z Jablonce, který do divadla přivedl manželku a maminku." Všichni jsme byli spokojeni, i když jsme se občas smáli na rozdílných místech. Každopádně obdivuji výkon Jana Dolanského, který roli homosexuála zvládl, řekl bych, nonšalantně," doplnil Václav spokojeně. A stejně jako on, vnímali hru ostatní diváci, kteří svými závěrečnými ovacemi i aplausem divadlo div nezbořili.