Dámy v dlouhých róbách, pánové v tmavých oblecích s bílou košilí a dokonale nazdobené, už tak krásné, secesní divadlo. Tak nějak by zřejmě na první pohled ohodnotil náš kulturní stánek náhodný divák, kdyby zavítal na ´Ples v opeře´, s podtitulem - Ve dvou se to lépe tančí, tedy akci, která již tradičně patří k vrcholným zážitkům plesové sezóny v našem kraji. Jedná se samozřejmě o Reprezentační ples Městského divadla Jablonec, respektive jeho XIII. ročník

A že je třináctka číslem šťastným, mohou potvrdit návštěvníci této prestižní akce, při níž si mohou zatančit na místech, kde obvykle vídají známé tváře naší herecké, pěvecké i taneční scény, tedy přímo na prknech, která znamenají svět.

Moderování oblíbené společenské události se letos ujala Marcela Augustová, k tanci a poslechu hrál mladoboleslavský Big band Relax Přemysla Vlasty a  zábavu svými vystoupeními vyšperkovali Marina Vyskvorkina, Jan Smigmator, či ´4 tenoři´, jimiž jsou Marián Vojtko, Pavel Vítek, Michal Bragognolo a Jan Kříž. Krom tance a kultury té nejvyšší kvality si ovšem přítomní s chutí zašli ochutnat některou ze specialit vynikajícího teplého i studeného celovečerního rautu, které měla na svědomí Pizzeria Franco. Dalším milým překvapením pro návštěvníky byl voucher na bezplatné profesionální foto ve foyer divadla, a to do společnosti Eventphoto a musíme dodat, že se jejich fotografka nezastavila ani na chvíli, jelikož této možnosti využili všichni beze zbytku.

Vtipným momentem se stala půlnoční tombola, kterou zprvu losoval Jan Smigmator, hlavní výhry ovšem čekaly na ´šťastnou ruku´ primátora Kroupy. Jeho ruka se skutečně šťastnou ukázala a tak když vylosoval číslo výherce hlavní ceny a zavtipkoval směrem k manželce "Doufám, že ho máme", k překvapení všech i jeho samotného se mu dostalo odpovědi - " Máme ".  Kam se hrabe ´Karlovarská losovačka´, reagovala se smíchem Marcela Augustová a primátor, zjevně v rozpacích, se rozhodl losování opakovat. Tentokrát už si pro cenu nikdo z jeho rodiny nepřišel. Krom této úsměvné události ovšem čekalo na své výherce na osmdesát dalších hodnotných cen. Každopádně se dá říci, že se v honosných prostorách Městského divadla v Jablonci sešla pestrá směsice kvalitní zábavy, příjemné atmosféry, dobrého jídla i pití a tak se tato ´třešnička na dortu´, jakou bezesporu Reprezentační ples jabloneckého Městského divadla je, dočkala již tradičně pochvalných ocenění nových i stálých příznivců místního kulturního stánku. "Chodíme sem s manželkou pravidelně a vždy jsme spokojeni. Za rok se to rozhodně opět uvidíme. Je to ples, který nemá obdoby. Kdy jindy se mi podaří zatančit si na jevišti," usmíval se Libor z Jablonecka, který patřil bezpochyby k největším tanečníkům večera. A že jich na pódiu bylo. (ims)