"Dejte si všichni sklenku vína, ať máte dobrou náladu," řekl prý Felix Slováček svému Big Bandu i Janu Smigmatorovi a Dashe, kteří rozbalili svůj um v rámci Swingových Vánoc v Městském divadle v Jablonci. Ale ani to říkat nemusel, koncert byl úchvatný, jedinečný, famózní. Těžko vyjádřit slovy, jak skvělý večer to byl.

V úvodu večera poprosil Jan Smigmator Dashu, aby jemu a Felixovi, v duchu výše uvedeného hesla, přinesla od baru sklenku vína. Mezitím si společně střihli první pecku večera a když Dasha  sklenky přinesla, ťukli si, mírně upili a pokračovali v jízdě. Swingu bylo všude plno, hudba jako by obsadila všechny buňky v těle neuvěřitelně nabíjející energií, náladou a atmosférou, při níž každé srdce plesá. Dasha nezůstala pozadu a v krásných červených šatech představila některé písně ze svého alba „Konečně“, které, dle svých slov, připravovala zhruba dvacet let.

Hudebníci Big Bandu Felixe Slováčka hráli jako o život a aplaus sklidila i jediná žena souboru Markéta Smejkalová, jenž vede saxofonovou sekci.  Markéta nehrála sama, její kulatící se bříško nebylo možné přehlédnout a tak publikum s úsměvem kvitovalo, když od bicích vyskočil hrdý budoucí tatínek, aby bylo jasné, kdo že za to může. A sám kapelník Felix Slováček v několika skladbách předvedl, jak to vypadá, když se to opravdu umí. Felix znamená šťastný a Felix šťastně opravdu vypadal, stejně jako ostatní hudebníci a publikum. " Já už jsem takový. Mám rád život, šumění noci, dobré jídlo i víno. Zkrátka si myslím, že život je na babrání se ve starostech příliš krátký," usmíval se Slováček, který se dirigováním doslova protančil.  Hrdý novopečený otec syna Freda Jan Smigmator krom svého skvělého zpěvu večer odmoderoval se svěžím humorem a dobrou náladou a všichni společně dostávali diváky do varu, a to od začátku až do konce. "Publikum je tady skvělé. Samozřejmě tomu dopomáhá i krásné divadelní prostředí se skvělou akustikou, ale přítomní reagují na všechno. Škoda, že tu nemohou tančit, to by teprve stálo za to," vysvětloval  Felix Slováček a Jan Smigmator jeho slova potvrdil s tím, že Jablonec berou skoro jako svoji domovskou scénu, ředitele divadla Pavla Žura vnímají jako skvělého člověka a přítele a tak se tady mohou skutečně odvázat.

A na celém večeru to bylo znát. Odvázala se Dasha, odvázal se Honza, odvázal se Felix i jeho band. A hlavně jsme se odvázali my, diváci. "Já už hůř slyším, ale tohle teda slyším dobře. Je to nádhera a takhle nějak si Vánoce představuju," nadšeně popisovala Irena z Alšovic, která si Swingové Vánoce přijela vychutnat s dcerou a sestrou i přes mohutné sněhové závěje.

Koncert byl úchvatný, jedinečný, famózní. Těžko vyjádřit slovy, jak skvělý večer to byl. Však také diváci ve zcela naplněném kulturním stánku řičeli nadšením, potlesk nebral konce a standing ovation rovněž. ( ims)