Archiv výstav

Jizerka očima fotografa a malíře

30. 4. 2010 — 30. 4. 2010

Ojediněná výstava se koná v dubnu v kostele sv. Anny. Zachycuje stejná místa očima fotografa a malíře. Miloš Kirchner je držitelem certifikátu umělecké a profesionální kvality a prestižního titulu QEP, který mu v roce 2006 udělila Evropská mezinárodní federace profesionálních fotografů v Bruselu. Jeho osudem se staly Jizerské hory, které fotografuje již přes dvacet let. Pavel Vincek Kudr je důkazem toho, že v životě není nikdy pozdě začít znovu a jinak za vydatné pomoci dobrých kamarádů. Skončil notorik a kuřák. Na kole najezdí až čtyři tisíce kilometrů za rok, začal hrát na housle a také malovat obrazy.V loňském roce byla s úspěchem prezentována v Polsku.Výstava bude přístupná vždy v úterý a v sobotu vždy od 10 do 16 hodin a potrvá do 1. 5. 2010. Několik fotografií z vernisáže

Celý popis

Inspirace lesem

24. 3. 2010 — 24. 3. 2010

Další z cyklu výstav Rodáci Jablonecka uvádí Městské divadlo v Jablonci nad Nisou. V průběhu celého měsíce března je zde k vidění kolekce fotografií Siegfrieda Weisse. „Výstava představuje Weissovy fotografie přírodních scenérií a horské krajiny, které vznikaly v posledních letech inspirované Knihou o lese neboli v originále Das Buch vom Walde josefodolského spisovatele Gustava Leutelta, od jehož narození uplyne v září 150 let. Při této příležitosti se bude konat i cyklus třech výstav malíře Václava Kocuma, který byl rozvněž inspirován Gustavem Leuteltem. Jedna z nich bude zahájena 1. září v kostele sv. Anny,“ uvedl ředitel Městského divadla v Jablonci nad Nisou Pavel Žur.Siegfried Weiss se narodil v Jablonci nad Nisou 14. října 1933. „Také jeho rodiče zde měli kořeny, maminka pocházela ze Mšena a otec z Jablonce,“ uvádí internetové stránky www.mestojablonec.cz.Fotografováním krajiny se zabývá již více než padesát let. Poprvé na svou tvorbu významně upozornil jako spoluautor – s Wolfgangem Ginzelem a Lubomírem Václavkem – jedinečné publikace Jizerské ticho vydané v roce 1978. Ta se dočkala již třetího vydání. Další obrazové knihy již vytvořil samostatně, většinou až po roce 1990. Opakovaně se věnoval Českému ráji, kde zachytil skály, rybníky a českou krajinu, rád zavítal i do Lužických a Žitavských hor. „S fotoaparátem však vždycky nejraději chodil po milovaných Jizerských horách. Během jizerských putování vzniklo dostatek materiálů pro knihu Moje Jizerky, která vyšla zatím dvakrát,“ píše se na jabloneckém webu.Vedle publikací bylo možné Weissovy práce vidět i na mnoha autorských či kolektivních výstavách v Česku i v zahraničí.Setkání s autorem snímků se uskuteční v jabloneckém divadle ve středu 24. března v 17 hodin. „Na úvod promluví Otokar Simm a hudebního doprovodu se ujme Dechové kvarteto při jablonecké Základní umělecké škole,“ upřesnil Pavel Žur. Výstava se koná v rámci projektu Jablonec nad Nisou 2010 a za finanční podpory města Jablonec nad Nisou.

Celý popis

"KOUZELNÁ RÁNA“ ;DANA a PAVEL HUJEROVI

28. 2. 2010 — 28. 2. 2010

„K vidění jsou amatérské fotografie pořízené za rozbřesku. Tvůrci zachytili různá místa v Česku, například České Švýcarsko, Ještěd či Lužické hory. Většinou se jedná o panorámata, ale nechybí ani detaily, kupříkladu záběr rosy,“ uvedl ředitel Městského divadla v Jablonci nad Nisou Pavel Žur.Tvůrci snímků žijí v Jablonci. Dana Hujerová se narodila v Revúcej na Slovensku v roce 1968 a Pavel Hujer o rok později v Jablonci nad Nisou. „Fotografování se stalo nejen naším velkým koníčkem ale i osudem, díky němuž jsme se seznámili,“ říkají fotografové. Protože bydlí v Jablonci, věnují se Hujerovi především krajině severních Čech. „Většina našich fotografií je pořízena za rozbřesku, tedy v okamžicích, kdy je příroda, dle našeho názoru, nejkrásnější - ranní mlhy se ještě nestihly rozplynout a rosa předvádí svá kouzla,“ uvádějí oba na svých internetových stránkách www.hujerovi.cz.Ranní fotografování má jednu zdánlivou nevýhodu. „Někdy je třeba vstávat třeba o půlnoci, aby byl člověk na místě hodinu před východem slunce. Často se vracíme domů bez jediné fotografie, ale pokud podmínky vyjdou, stane se z toho i zážitek na celý život, ačkoliv se někdy nepodaří tu krásnou atmosféru zvěčnit fotoaparátem tak, jak by si člověk představoval,“ svěřují se Hujerovi.Výstavu, která se nalézá v předsálí Městského divadla, si lze prohlédnout v době divadelních představení.

Celý popis

"POHLEDY A PRŮHLEDY" - PETR LEJSEK

28. 1. 2010 — 28. 1. 2010

Obrazy různých staveb v originálním pojetí libereckého malíře.

Celý popis

Naši partneři