Články

Úvodní stránka / Články

Známá neznámá Kytice

Známá neznámá Kytice

Erbenovy verše známe všichni, ale představení Klicperova divadla mu přidalo pohybový, hudební a dramatický rozměr, který ještě zdůraznil hloubku, syrovost ale jasnou nadčasovost klasických veršů.

Červená nit spojila Horáčka s Hapkou (rozhovor)

Červená nit spojila Horáčka s Hapkou (rozhovor)

Michal Horáček v Jablonci normální lidi nepotkal

Michal Horáček v Jablonci normální lidi nepotkal

Kromě krásných písní, které byly samozřejmě hlavní náplní večera, jsme se dozvěděli spoustu příhod ze začátků Horáčkovy strmé kariéry. "Víte, stěžejní je potkat ve správné době toho správného člověka. A to se mi, bohudík, podařilo. Jsem za třicetiletou spolupráci s Petrem Hapkou nesmírně vděčný," pokorně uvedl textař, básník, spisovatel a všestranně nadaný člověk, Michal Horáček.

Scénický tanec pohltil nejen děti

Scénický tanec pohltil nejen děti

Soutěžní festival Tanec srdcem 2017 představil v Jablonci choreografie dětí, mládeže i dospělých. Závěr dvoudenní přehlídky pak patřil skutečnému bonbónku v podobě inspirativního představení „Diptych“ Michala Záhory, který si za něj odnesl v roce 2016 Cenu Thálie.

MDŽ osvěžilo v Jablonci České filharmonické kvarteto

MDŽ osvěžilo v Jablonci České filharmonické kvarteto

"Lístky na České filharmonické kvarteto jsem dostala od manžela k MDŽ místo květiny," smála se Květa z Jablonce, která podle svých slov vážnou hudbu miluje určitě ještě víc, než třeba pugét růží. Stejného názoru byli diváci, kteří ve středu večer téměř zaplnili Městské divadlo v Jablonci, aby si poslechli hudbu Ludwiga van Beethovena, Amy Beach, Bohuslava Martinů či Leoše Janáčka. V dokonalém přednesu Štěpána Pražáka (housle), Viktora Mazáčka (housle), Jiřího Posledního (viola), Jakuba Dvořáka (violoncello) a hosta, jímž byla švýcarská flétnistka Lucie Brotbek Prochásková.

Klasický balet nadchl jablonecké publikum

Klasický balet nadchl jablonecké publikum

Zmíněný balet je veskrze romantický, doplněný nádhernou hudbou Adolphe Adama a vynikající choreografií. Když se přidají prvotřídní výkony tanečníků, výsledkem je dílo, které nadchne znalce baletu, ale dokáže zpřístupnit tento druh umění i těm, kteří na podobný typ představení přišli poprvé. Přestože diváci odměňovali potleskem sólisty po celou dobu představení, závěrečný aplaus zaslouženě nebral konce.

Spirituál kvintet vyprodal divadlo, nadšení byli diváci i uvaděčky

Spirituál kvintet vyprodal divadlo, nadšení byli diváci i uvaděčky

Sedmapadesát let na scéně a stále vyprodávají koncerty. A není divu - "Spirituál kvintet nikdy nebude špatný, to spíš jednou nebude," jak trefně poznamenal divák, jež na koncert nestárnoucí kapely dorazil do Městského divadla v Jablonci až z daleké Kroměříže.

Besídka nadchla nabité divadlo

Besídka nadchla nabité divadlo

Besídka Divadla Sklep byla nejen vtipná a osvěžující, ale dokázala zapojit i publikum. Protagonisté tak dokázali, že v improvizaci jsou skutečnými mistry. "Jste ti nejlepší diváci, které jsme dnes večer měli," neodpustil si ještě v závěru Milan Šteindler a pak už vyběhli s kolegy do hlediště, aby si se svými příznivci potřásli rukou osobně. Závěrečný aplaus nebral konce, posledním vystoupením byl opět tanec a my jsme si jen přáli, abychom na podobných besídkách měli také své děti.

Vodička Kasík aneb V hlavni roli housle a klavír

Vodička Kasík aneb V hlavni roli housle a klavír

Společné vystoupení obou umělců přineslo do divadla jedinečnou atmosféru, kterou si vychutnávali příznivci vážné hudby se zatajeným dechem. "Děkuji vám za koncert," přeřekl se Jiří Vodička, aby ho kolega Kasík doplnil - "za atmosféru." Oslnili nejen dospělé, ale i malé děti. "Bylo to moc krásný, ten koncert jsem si v programu divadla vybral sám za vysvědčení," svěřil se nám prvňáček Matěj Prokop, který doplnil, že příště přijde určitě zas. A my s ním.

Škaredá středa aneb Teta z Halifaxu

Škaredá středa aneb Teta z Halifaxu

Kulisy, navozující pocit útulného domova a na jevišti notoricky známé tváře. To vše, spolu se skvělými dialogy a řadou uvěřitelně neuvěřitelných zápletek, vytvořilo dokonalý pocit, že sedíme v obýváku, obklopeni veselou společností. Řeč je o ztřeštěné komediální hře Škaredá středa, aneb Teta z Halifaxu, kterou do Jablonce přivezlo Studio Ypsilon Praha, pod režijním vedením Jana Schmida, jež je zároveň i autorem scénáře.

Nadcházející představení

  • "DAVID DEYL - DĚKUJI!"
    13.4.2021 od 19 hodin

Naši partneři