Články

Úvodní stránka / Články

Ples nikoli v opeře, nýbrž v divadle

Ples nikoli v opeře, nýbrž v divadle

V pořadí již jedenáctý ročník této skvostné akce s sebou přinesl i mnoho dalších zvučných jmen, která se během večera na prknech kulturního stánku vystřídala. Dobrá zábava, skvělá hudba, kdo zrovna netančil, tak ochutnával dobroty z nepřetržitého rautu, které připravil hotel Bílý Mlýn Liberec a k tomu popíjel lahodná vína od Pizzerie Franco.

Havelka a jeho Melody Makers vnesli do divadla radost

Havelka a jeho Melody Makers vnesli do divadla radost

Radostnou a pohodovou atmosféru prokládali přítomní bouřlivým potleskem. A když si v závěru vynutili několik přídavků a část jich povstala, neodpustila si hlavní hvězda večera poslední glosu, když prohlásil: "Jak vidíme, že se někdo zvedá, už si myslíme, že je to ten standing a oni přitom jenom spěchají do šatny." Pravda byla ovšem taková, že mnozí návštěvníci zůstali po zaznění posledního tónu ještě několik minut sedět na místech, aby si tak prodloužili neuvěřitelně radostnou a báječnou atmosféru večera co nejdéle.

Božská Iva Janžurová v roli Božské Sarah

Božská Iva Janžurová v roli Božské Sarah

Hluboké pravdy, otázky bytí a nebytí, životní radosti, trable, výhry i prohřešky. To všechno byla témata, která na jevišti Městského divadla v Jablonci nezapomenutelným způsobem rozebírala Iva Janžurová. Důstojným partnerem jí byl Igor Orozovič v roli tajemníka Pitoua, který rovněž předvedl skvělý výkon a společně i vytvořili dokonalou symbiózu.

Prasátka rozesmála děti

Prasátka rozesmála děti

Veselý dětský smích a nadšené plácání malých ručiček, takové bylo nedělní odpoledne v Městském divadle v Jablonci. Pohádka Tři čuníci nezbedníci v režii Pavla Poláka přivezlo do našeho města Loutkové divadlo Radost v Brně. Představení však nebylo loutkové, nýbrž hrané a dva čuníci a jedna vepřová slečna si získali srdce malých diváků.

Králova řeč zněla divadlem

Králova řeč zněla divadlem

Excelentní výkon předvedl především Martin Stránský v hlavní roli koktavého anglického krále a zdatně mu sekundoval Dušan Sitek, coby samozvaný logoped. Královu řeč ocenilo napěchované divadlo bouřlivým potleskem a v průběhu závěrečných děkovaček přidalo publikum ještě aplaus pro herce Jiřího Havla, který právě slavil pětasedmdesáté narozeniny.

Wágner exceloval u klavíru

Wágner exceloval u klavíru

Řeč je o Romanu Wágnerovi, vynikajícím mladém klavíristovi, vítězi mezinárodních soutěží a jabloneckém rodákovi.

Drobečky z perníku zaplnily divadlo

Drobečky z perníku zaplnily divadlo

Dokonale ztvárněné emoční výkyvy třiačtyřicetileté ženy, která osciluje mezi dětským pohledem na svět a zkušenostmi protřelé zpěvačky, místy až neuvěřitelné hlasové výkony a herecký majstrkumšt, pravdivý a přirozený, nenechaly diváky vydechnout.

Ondřej Sokol: Pátek třináctého asi nevnímám

Ondřej Sokol: Pátek třináctého asi nevnímám

Celovečerní stand-up comedy s názvem Celebrity s sebou přinesla skvělou zábavu a tak jsme po jejím skončení, s důkladně procvičenými bránicemi, jejího autora a protagonistu Ondřeje Sokola krátce vyzpovídali.

Jakub Pustina: Za všechno může Peter Dvorský

Jakub Pustina: Za všechno může Peter Dvorský

Jakub Pustina je od začátku své kariéry předním sólistou opery Národního divadla, národním umělcem a držitelem ceny Grammy. Bezprostředně po koncertě v Městském divadle v Jablonci nám odpověděl na pár otázek.

Jaroslav Dvorský  v šesti otázkách

Jaroslav Dvorský v šesti otázkách

Jednou z hvězd večera, večera s názvem Koncert s operou, byl Jaroslav Dvorský, bratr Petera Dvorského. Sympatický Jaroslav sice zahájil svoji kariéru studiem sochařiny a následně se několik let živil jako restaurátor v italské Ligúrii, ale i jeho dostihla bratrova vášeň a umění a začal se věnovat vážné hudbě na universitě v Ostravě. Jak se dostal k opernímu zpěvu a nejen to, jsme se ho zeptali za vás.

Nadcházející představení

  • "DAVID DEYL - DĚKUJI!"
    8.10.2020 od 19 hodin

Naši partneři