Články

Úvodní stránka / Články

PÁTÁ DOHODA S JAROSLAVEM DUŠKEM

PÁTÁ DOHODA S JAROSLAVEM DUŠKEM

Poutavé vyprávění, kterak se ponořit více do nitra své duše a co nám v tom naopak brání v podání Jaroslava \Duška. Představení Pátá dohoda bylo pokračováním Čtyř dohod Dona Miguela Ruize

Čtyři dohody potvrdily svoji pověst

Čtyři dohody potvrdily svoji pověst

Nehřeš slovem, Neber si nic osobně, Nevytvářej si domněnky a Vždy dělej vše, jak nejlépe dovedeš. Tak zní dohody, jejichž pomocí dokážeme změnit postoj sami k sobě i k druhým a jejichž absence vede ke zbytečnému utrpení a ztrátě radosti ze života. Jednotlivé dohody oddělovaly na jevišti písně Piéra Šéze a Alana Vitouše, které dokonale dotvořily atmosféru večera. Při Duškovu popisu konkrétních, naučených, ale nesmyslných frází, typu. „Vystřel! Zmiz!“ nebo „Okamžitě buď normální!“

Vzkříšení na prknech, která znamenají svět

Vzkříšení na prknech, která znamenají svět

Vzkříšení bylo nominováno na Cenu divadelní kritiky v roce 2016 a Ivan Trojan v tomtéž roce za herecký výkon bez ohledu na žánr získal ocenění Divadelních novin.

Premiéru doprovodil telefon

Premiéru doprovodil telefon

Premiéru skladky Bohuslava Lédla s názvem Te - Le - Mann představilo v Městském divadle v Jablonci dechové kvinteto Musica per Cinque. Přestože hudebníci zvládli její prezentaci na jedničku, závěrečný hudební trylek se nesl z hlediště. Konkrétně z mobilního telefonu, který si neopatrný divák zapomněl vypnout. "Ale docela to ladilo," smál se pán v první řadě. Smích ho ovšem přešel v momentě, kdy přístroj zazvonil podruhé.

Kutloch aneb I muži mají své dny

Kutloch aneb I muži mají své dny

Sarkastickou černou komedii o tom, jak si muži představují relax, jak vnímají své partnerky a který úhel pohledu je ten nejlepší, představilo v Jablonci Studio Dva Divadlo Praha. Bylo plné zvučných jmen. Hlavní roli ztvárnil již zmíněný Bob Klepl, parťáky mu byli Roman Štabrňák, Václav Jílek a Petr Bláha. Jejich vzájemná symbióza, schopnost improvizace a skvěle napsaný text ještě vše podtrhl a působil dojmem, že se díváme na čtveřici mužů klíčovou dírkou. Tak byly situace věrohodné.

Oddací list Medvecká nakonec našla a popohnala manželky domů

Oddací list Medvecká nakonec našla a popohnala manželky domů

Hrou o lásce, setrvačnosti a na druhé straně vášni a věrnosti, se diváci doslova prosmáli. Vtipně promyšlené, i když často předvídatelné, dialogy byly doprovázeny mistrovstvím protagonistů. Mezi těmi excelovala již zmíněná Taťjana Medvecká, coby matka dcery před svatbou, ale i Jan Vlasák, v roli jejího partnera. Za zmínku stojí skvělý a milý projev Mariky Procházkové, která stahovala hru od hranic sarkasmu k přívětivě znějícímu příběhu.

Don Juan ohromil nejen dámy

Don Juan ohromil nejen dámy

Moliérova hra je známým příběhem a hořkou komedií o člověku bez zábran, nerespektujícího pravidla a nemajícího svědomí. V této podobě se jí dostalo ještě jakési uvěřitelnosti a novodobosti, v níž však platí stále stejné normy. Fenomenální herecké výkony dodaly příběhu na hloubce, a to především díky dvěma hlavním protagonistům - Ondřeji Veselému coby Donu Juanovi a jeho sluhovi Sganarelovi, v podání Radka Valenty, který byl za tuto roli v loňském roce nominovám na cenu Thálie.

Obrazy a tapiserie ve foyer divadla

Obrazy a tapiserie ve foyer divadla

Absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, obor textilní tvorba, pedagog a především výtvarník se od ukončení studia věnuje užité grafice, tvorbě soch, ale i právě vystavovaným tapiseriím a obrazům. Realizace jeho návrhů ve veřejném prostoru byly s uznáním přijaty v havajském Honolulu, či na Středním Východě, u nás úspěšně vystavoval například na zámku v Českém Krumlově.

ELLING A KJELL BJARNE aneb Chvála bláznovství

ELLING A KJELL BJARNE aneb Chvála bláznovství

Divadelní hra Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství vznikla podle posledního dílu norské trilogie Axela Hellstenia o chovanci psychiatrické kliniky Ellingovi. Jak se zapojí do běžného života v sociálním bytě, jenž sdílí s druhým „pacientem“ Kjellem Bjarnem? Jaké jsou nástrahy běžného života a kde jsou mantinely každého z nás s humorem popisuje zpracování hry, které do Městského divadla v Jablonci přivezlo Divadlo Palace Praha v překladu Jaroslavy Vrbové a pod režijním vedením Jakuba Nvoty.

Jablonečtí učitelé oslavili svůj svátek s Mathildou

Jablonečtí učitelé oslavili svůj svátek s Mathildou

"Víte, já sice učím chemii, takže se ode mě moc velká znalost divadelních her neočekává, ale dneska jsem nadšená. Zajímavá zápletka, jedna žena téměř stoletá, dva padesátníci a vztahy, které řešíme všichni celý život. Tomuto dílu bylo lehké podlehnout a myslím si, že o některých replikách budu přemýšlet ještě dlouho," prozradila nám Olina, která byla v divadle po více, než dvou letech a kterou představení nabudilo natolik, že si na příští sezónu zajistí do Městského divadla v Jablonci abonentku.

Nadcházející představení

  • LÍBÁNKY NA JADRANU
    19.3.2021 od 19 hodin

Naši partneři