Články

Úvodní stránka / Články

Kutloch aneb I muži mají své dny

Kutloch aneb I muži mají své dny

Sarkastickou černou komedii o tom, jak si muži představují relax, jak vnímají své partnerky a který úhel pohledu je ten nejlepší, představilo v Jablonci Studio Dva Divadlo Praha. Bylo plné zvučných jmen. Hlavní roli ztvárnil již zmíněný Bob Klepl, parťáky mu byli Roman Štabrňák, Václav Jílek a Petr Bláha. Jejich vzájemná symbióza, schopnost improvizace a skvěle napsaný text ještě vše podtrhl a působil dojmem, že se díváme na čtveřici mužů klíčovou dírkou. Tak byly situace věrohodné.

Oddací list Medvecká nakonec našla a popohnala manželky domů

Oddací list Medvecká nakonec našla a popohnala manželky domů

Hrou o lásce, setrvačnosti a na druhé straně vášni a věrnosti, se diváci doslova prosmáli. Vtipně promyšlené, i když často předvídatelné, dialogy byly doprovázeny mistrovstvím protagonistů. Mezi těmi excelovala již zmíněná Taťjana Medvecká, coby matka dcery před svatbou, ale i Jan Vlasák, v roli jejího partnera. Za zmínku stojí skvělý a milý projev Mariky Procházkové, která stahovala hru od hranic sarkasmu k přívětivě znějícímu příběhu.

Don Juan ohromil nejen dámy

Don Juan ohromil nejen dámy

Moliérova hra je známým příběhem a hořkou komedií o člověku bez zábran, nerespektujícího pravidla a nemajícího svědomí. V této podobě se jí dostalo ještě jakési uvěřitelnosti a novodobosti, v níž však platí stále stejné normy. Fenomenální herecké výkony dodaly příběhu na hloubce, a to především díky dvěma hlavním protagonistům - Ondřeji Veselému coby Donu Juanovi a jeho sluhovi Sganarelovi, v podání Radka Valenty, který byl za tuto roli v loňském roce nominovám na cenu Thálie.

Obrazy a tapiserie ve foyer divadla

Obrazy a tapiserie ve foyer divadla

Absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, obor textilní tvorba, pedagog a především výtvarník se od ukončení studia věnuje užité grafice, tvorbě soch, ale i právě vystavovaným tapiseriím a obrazům. Realizace jeho návrhů ve veřejném prostoru byly s uznáním přijaty v havajském Honolulu, či na Středním Východě, u nás úspěšně vystavoval například na zámku v Českém Krumlově.

ELLING A KJELL BJARNE aneb Chvála bláznovství

ELLING A KJELL BJARNE aneb Chvála bláznovství

Divadelní hra Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství vznikla podle posledního dílu norské trilogie Axela Hellstenia o chovanci psychiatrické kliniky Ellingovi. Jak se zapojí do běžného života v sociálním bytě, jenž sdílí s druhým „pacientem“ Kjellem Bjarnem? Jaké jsou nástrahy běžného života a kde jsou mantinely každého z nás s humorem popisuje zpracování hry, které do Městského divadla v Jablonci přivezlo Divadlo Palace Praha v překladu Jaroslavy Vrbové a pod režijním vedením Jakuba Nvoty.

Jablonečtí učitelé oslavili svůj svátek s Mathildou

Jablonečtí učitelé oslavili svůj svátek s Mathildou

"Víte, já sice učím chemii, takže se ode mě moc velká znalost divadelních her neočekává, ale dneska jsem nadšená. Zajímavá zápletka, jedna žena téměř stoletá, dva padesátníci a vztahy, které řešíme všichni celý život. Tomuto dílu bylo lehké podlehnout a myslím si, že o některých replikách budu přemýšlet ještě dlouho," prozradila nám Olina, která byla v divadle po více, než dvou letech a kterou představení nabudilo natolik, že si na příští sezónu zajistí do Městského divadla v Jablonci abonentku.

Známá neznámá Kytice

Známá neznámá Kytice

Erbenovy verše známe všichni, ale představení Klicperova divadla mu přidalo pohybový, hudební a dramatický rozměr, který ještě zdůraznil hloubku, syrovost ale jasnou nadčasovost klasických veršů.

Červená nit spojila Horáčka s Hapkou (rozhovor)

Červená nit spojila Horáčka s Hapkou (rozhovor)

Michal Horáček v Jablonci normální lidi nepotkal

Michal Horáček v Jablonci normální lidi nepotkal

Kromě krásných písní, které byly samozřejmě hlavní náplní večera, jsme se dozvěděli spoustu příhod ze začátků Horáčkovy strmé kariéry. "Víte, stěžejní je potkat ve správné době toho správného člověka. A to se mi, bohudík, podařilo. Jsem za třicetiletou spolupráci s Petrem Hapkou nesmírně vděčný," pokorně uvedl textař, básník, spisovatel a všestranně nadaný člověk, Michal Horáček.

Scénický tanec pohltil nejen děti

Scénický tanec pohltil nejen děti

Soutěžní festival Tanec srdcem 2017 představil v Jablonci choreografie dětí, mládeže i dospělých. Závěr dvoudenní přehlídky pak patřil skutečnému bonbónku v podobě inspirativního představení „Diptych“ Michala Záhory, který si za něj odnesl v roce 2016 Cenu Thálie.

Nadcházející představení

  • ROMEO A JULIE
    15.9.2020 od 19 hodin

Naši partneři