Články

Úvodní stránka / Články

Vzkříšení na prknech, která znamenají svět

Vzkříšení na prknech, která znamenají svět

Vzkříšení bylo nominováno na Cenu divadelní kritiky v roce 2016 a Ivan Trojan v tomtéž roce za herecký výkon bez ohledu na žánr získal ocenění Divadelních novin.

Premiéru doprovodil telefon

Premiéru doprovodil telefon

Premiéru skladky Bohuslava Lédla s názvem Te - Le - Mann představilo v Městském divadle v Jablonci dechové kvinteto Musica per Cinque. Přestože hudebníci zvládli její prezentaci na jedničku, závěrečný hudební trylek se nesl z hlediště. Konkrétně z mobilního telefonu, který si neopatrný divák zapomněl vypnout. "Ale docela to ladilo," smál se pán v první řadě. Smích ho ovšem přešel v momentě, kdy přístroj zazvonil podruhé.

Kutloch aneb I muži mají své dny

Kutloch aneb I muži mají své dny

Sarkastickou černou komedii o tom, jak si muži představují relax, jak vnímají své partnerky a který úhel pohledu je ten nejlepší, představilo v Jablonci Studio Dva Divadlo Praha. Bylo plné zvučných jmen. Hlavní roli ztvárnil již zmíněný Bob Klepl, parťáky mu byli Roman Štabrňák, Václav Jílek a Petr Bláha. Jejich vzájemná symbióza, schopnost improvizace a skvěle napsaný text ještě vše podtrhl a působil dojmem, že se díváme na čtveřici mužů klíčovou dírkou. Tak byly situace věrohodné.

Oddací list Medvecká nakonec našla a popohnala manželky domů

Oddací list Medvecká nakonec našla a popohnala manželky domů

Hrou o lásce, setrvačnosti a na druhé straně vášni a věrnosti, se diváci doslova prosmáli. Vtipně promyšlené, i když často předvídatelné, dialogy byly doprovázeny mistrovstvím protagonistů. Mezi těmi excelovala již zmíněná Taťjana Medvecká, coby matka dcery před svatbou, ale i Jan Vlasák, v roli jejího partnera. Za zmínku stojí skvělý a milý projev Mariky Procházkové, která stahovala hru od hranic sarkasmu k přívětivě znějícímu příběhu.

Don Juan ohromil nejen dámy

Don Juan ohromil nejen dámy

Moliérova hra je známým příběhem a hořkou komedií o člověku bez zábran, nerespektujícího pravidla a nemajícího svědomí. V této podobě se jí dostalo ještě jakési uvěřitelnosti a novodobosti, v níž však platí stále stejné normy. Fenomenální herecké výkony dodaly příběhu na hloubce, a to především díky dvěma hlavním protagonistům - Ondřeji Veselému coby Donu Juanovi a jeho sluhovi Sganarelovi, v podání Radka Valenty, který byl za tuto roli v loňském roce nominovám na cenu Thálie.

Obrazy a tapiserie ve foyer divadla

Obrazy a tapiserie ve foyer divadla

Absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, obor textilní tvorba, pedagog a především výtvarník se od ukončení studia věnuje užité grafice, tvorbě soch, ale i právě vystavovaným tapiseriím a obrazům. Realizace jeho návrhů ve veřejném prostoru byly s uznáním přijaty v havajském Honolulu, či na Středním Východě, u nás úspěšně vystavoval například na zámku v Českém Krumlově.

ELLING A KJELL BJARNE aneb Chvála bláznovství

ELLING A KJELL BJARNE aneb Chvála bláznovství

Divadelní hra Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství vznikla podle posledního dílu norské trilogie Axela Hellstenia o chovanci psychiatrické kliniky Ellingovi. Jak se zapojí do běžného života v sociálním bytě, jenž sdílí s druhým „pacientem“ Kjellem Bjarnem? Jaké jsou nástrahy běžného života a kde jsou mantinely každého z nás s humorem popisuje zpracování hry, které do Městského divadla v Jablonci přivezlo Divadlo Palace Praha v překladu Jaroslavy Vrbové a pod režijním vedením Jakuba Nvoty.

Jablonečtí učitelé oslavili svůj svátek s Mathildou

Jablonečtí učitelé oslavili svůj svátek s Mathildou

"Víte, já sice učím chemii, takže se ode mě moc velká znalost divadelních her neočekává, ale dneska jsem nadšená. Zajímavá zápletka, jedna žena téměř stoletá, dva padesátníci a vztahy, které řešíme všichni celý život. Tomuto dílu bylo lehké podlehnout a myslím si, že o některých replikách budu přemýšlet ještě dlouho," prozradila nám Olina, která byla v divadle po více, než dvou letech a kterou představení nabudilo natolik, že si na příští sezónu zajistí do Městského divadla v Jablonci abonentku.

Známá neznámá Kytice

Známá neznámá Kytice

Erbenovy verše známe všichni, ale představení Klicperova divadla mu přidalo pohybový, hudební a dramatický rozměr, který ještě zdůraznil hloubku, syrovost ale jasnou nadčasovost klasických veršů.

Červená nit spojila Horáčka s Hapkou (rozhovor)

Červená nit spojila Horáčka s Hapkou (rozhovor)

Nadcházející představení

  • JIŘÍ SUCHÝ - JITKA MOLAVCOVÁ
    26.11.2019 od 19 hodin

Naši partneři