Články

Úvodní stránka / Články

Králova řeč zněla divadlem

Králova řeč zněla divadlem

Excelentní výkon předvedl především Martin Stránský v hlavní roli koktavého anglického krále a zdatně mu sekundoval Dušan Sitek, coby samozvaný logoped. Královu řeč ocenilo napěchované divadlo bouřlivým potleskem a v průběhu závěrečných děkovaček přidalo publikum ještě aplaus pro herce Jiřího Havla, který právě slavil pětasedmdesáté narozeniny.

Wágner exceloval u klavíru

Wágner exceloval u klavíru

Řeč je o Romanu Wágnerovi, vynikajícím mladém klavíristovi, vítězi mezinárodních soutěží a jabloneckém rodákovi.

Drobečky z perníku zaplnily divadlo

Drobečky z perníku zaplnily divadlo

Dokonale ztvárněné emoční výkyvy třiačtyřicetileté ženy, která osciluje mezi dětským pohledem na svět a zkušenostmi protřelé zpěvačky, místy až neuvěřitelné hlasové výkony a herecký majstrkumšt, pravdivý a přirozený, nenechaly diváky vydechnout.

Ondřej Sokol: Pátek třináctého asi nevnímám

Ondřej Sokol: Pátek třináctého asi nevnímám

Celovečerní stand-up comedy s názvem Celebrity s sebou přinesla skvělou zábavu a tak jsme po jejím skončení, s důkladně procvičenými bránicemi, jejího autora a protagonistu Ondřeje Sokola krátce vyzpovídali.

Jakub Pustina: Za všechno může Peter Dvorský

Jakub Pustina: Za všechno může Peter Dvorský

Jakub Pustina je od začátku své kariéry předním sólistou opery Národního divadla, národním umělcem a držitelem ceny Grammy. Bezprostředně po koncertě v Městském divadle v Jablonci nám odpověděl na pár otázek.

Jaroslav Dvorský  v šesti otázkách

Jaroslav Dvorský v šesti otázkách

Jednou z hvězd večera, večera s názvem Koncert s operou, byl Jaroslav Dvorský, bratr Petera Dvorského. Sympatický Jaroslav sice zahájil svoji kariéru studiem sochařiny a následně se několik let živil jako restaurátor v italské Ligúrii, ale i jeho dostihla bratrova vášeň a umění a začal se věnovat vážné hudbě na universitě v Ostravě. Jak se dostal k opernímu zpěvu a nejen to, jsme se ho zeptali za vás.

Tříkrálové zpívání zakončilo svátky

Tříkrálové zpívání zakončilo svátky

V minulém tisíciletí zažilo Městské divadlo v Jablonci Tříkrálové zpívání poprvé. Dětské pěvecké sbory z našeho okresu se sešly v Městském divadle v Jablonci prvně v roce 1999 a letos jsme byli hosty již devatenáctého ročníku této pohodové akce.

Swingové Vánoce

Swingové Vánoce

Hudební výkon všech protagonistů byl excelentní, což oceňovalo publikum hlasitým voláním bravo téměř bez přestávky. Během swingování jsme zvyklí na rytmické pohupování zpěváků i hudebníků, ale to, co předvedl Felix Antonín Slováček, by mu mohli leckteří dvacátníci závidět. Krom mistrovské hry na saxofon, pro niž je uznávám nejen u nás, se totiž v Jablonci ukázal jako rozený tanečník.

Bohuš Matuš: Do zpívání jsem se opět vrhl s vervou

Bohuš Matuš: Do zpívání jsem se opět vrhl s vervou

Hostem třiadvacátého Adventního koncertu Vrabčáků byl zpěvák Bohuš Matuš. Ten se po pauze opět vrací na výsluní. Nedalo nám to a tak jsme mu po koncertu položili pár otázek.

Vrabčáci adventně

Vrabčáci adventně

Jeviště v zimním kabátě ovládly dětské sbory, ať už se jedná o domácí Vrabčáky, či jejich malé kamarády ze Skřivánku, nebo partnerský sbor Javořičky z Plzně. Hostem večera byl zpěvák Bohuš Matuš.

Nadcházející představení

  • David Deyl - Kouzelné melodie
    30.10.2018 od 19 hodin

Naši partneři