Články

Úvodní stránka / Články

Fomaklub osvěžil divadlo fotografiemi

Fomaklub osvěžil divadlo fotografiemi

Mezi vystavenými exponáty zaujala přítomné fotografie točitého schodiště, o níž jsme se dozvěděli, že je pořízena na hradě Vladštejn, v době kdy na schodiště dopadaly paprsky zapadajícího slunce. Nejen točité schodiště však stojí za vidění, což mohou návštěvníci divadla posoudit až do 25. května, kdy bude výstava přístupná, a to vždy v době konání představení.

Ptáčka lapili bez Vydry

Ptáčka lapili bez Vydry

Legendou, či mistrem situační komedie se dá zcela jistě nazvat Georges Freydeau a právě on stojí za námětem hry Když ptáčka lapají, kterou do Městského divadla v Jablonci přivezlo Divadlo Na Vinohradech v režii Tomáše Töpfera.

PÁTÁ DOHODA S JAROSLAVEM DUŠKEM

PÁTÁ DOHODA S JAROSLAVEM DUŠKEM

Poutavé vyprávění, kterak se ponořit více do nitra své duše a co nám v tom naopak brání v podání Jaroslava \Duška. Představení Pátá dohoda bylo pokračováním Čtyř dohod Dona Miguela Ruize

Čtyři dohody potvrdily svoji pověst

Čtyři dohody potvrdily svoji pověst

Nehřeš slovem, Neber si nic osobně, Nevytvářej si domněnky a Vždy dělej vše, jak nejlépe dovedeš. Tak zní dohody, jejichž pomocí dokážeme změnit postoj sami k sobě i k druhým a jejichž absence vede ke zbytečnému utrpení a ztrátě radosti ze života. Jednotlivé dohody oddělovaly na jevišti písně Piéra Šéze a Alana Vitouše, které dokonale dotvořily atmosféru večera. Při Duškovu popisu konkrétních, naučených, ale nesmyslných frází, typu. „Vystřel! Zmiz!“ nebo „Okamžitě buď normální!“

Vzkříšení na prknech, která znamenají svět

Vzkříšení na prknech, která znamenají svět

Vzkříšení bylo nominováno na Cenu divadelní kritiky v roce 2016 a Ivan Trojan v tomtéž roce za herecký výkon bez ohledu na žánr získal ocenění Divadelních novin.

Premiéru doprovodil telefon

Premiéru doprovodil telefon

Premiéru skladky Bohuslava Lédla s názvem Te - Le - Mann představilo v Městském divadle v Jablonci dechové kvinteto Musica per Cinque. Přestože hudebníci zvládli její prezentaci na jedničku, závěrečný hudební trylek se nesl z hlediště. Konkrétně z mobilního telefonu, který si neopatrný divák zapomněl vypnout. "Ale docela to ladilo," smál se pán v první řadě. Smích ho ovšem přešel v momentě, kdy přístroj zazvonil podruhé.

Kutloch aneb I muži mají své dny

Kutloch aneb I muži mají své dny

Sarkastickou černou komedii o tom, jak si muži představují relax, jak vnímají své partnerky a který úhel pohledu je ten nejlepší, představilo v Jablonci Studio Dva Divadlo Praha. Bylo plné zvučných jmen. Hlavní roli ztvárnil již zmíněný Bob Klepl, parťáky mu byli Roman Štabrňák, Václav Jílek a Petr Bláha. Jejich vzájemná symbióza, schopnost improvizace a skvěle napsaný text ještě vše podtrhl a působil dojmem, že se díváme na čtveřici mužů klíčovou dírkou. Tak byly situace věrohodné.

Oddací list Medvecká nakonec našla a popohnala manželky domů

Oddací list Medvecká nakonec našla a popohnala manželky domů

Hrou o lásce, setrvačnosti a na druhé straně vášni a věrnosti, se diváci doslova prosmáli. Vtipně promyšlené, i když často předvídatelné, dialogy byly doprovázeny mistrovstvím protagonistů. Mezi těmi excelovala již zmíněná Taťjana Medvecká, coby matka dcery před svatbou, ale i Jan Vlasák, v roli jejího partnera. Za zmínku stojí skvělý a milý projev Mariky Procházkové, která stahovala hru od hranic sarkasmu k přívětivě znějícímu příběhu.

Don Juan ohromil nejen dámy

Don Juan ohromil nejen dámy

Moliérova hra je známým příběhem a hořkou komedií o člověku bez zábran, nerespektujícího pravidla a nemajícího svědomí. V této podobě se jí dostalo ještě jakési uvěřitelnosti a novodobosti, v níž však platí stále stejné normy. Fenomenální herecké výkony dodaly příběhu na hloubce, a to především díky dvěma hlavním protagonistům - Ondřeji Veselému coby Donu Juanovi a jeho sluhovi Sganarelovi, v podání Radka Valenty, který byl za tuto roli v loňském roce nominovám na cenu Thálie.

Obrazy a tapiserie ve foyer divadla

Obrazy a tapiserie ve foyer divadla

Absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, obor textilní tvorba, pedagog a především výtvarník se od ukončení studia věnuje užité grafice, tvorbě soch, ale i právě vystavovaným tapiseriím a obrazům. Realizace jeho návrhů ve veřejném prostoru byly s uznáním přijaty v havajském Honolulu, či na Středním Východě, u nás úspěšně vystavoval například na zámku v Českém Krumlově.

Nadcházející představení

  • Kdo je tady ředitel?
    8.3.2019 od 19 hodin

Naši partneři