Články

Úvodní stránka / Články

Vodička Kasík aneb V hlavni roli housle a klavír

Vodička Kasík aneb V hlavni roli housle a klavír

Společné vystoupení obou umělců přineslo do divadla jedinečnou atmosféru, kterou si vychutnávali příznivci vážné hudby se zatajeným dechem. "Děkuji vám za koncert," přeřekl se Jiří Vodička, aby ho kolega Kasík doplnil - "za atmosféru." Oslnili nejen dospělé, ale i malé děti. "Bylo to moc krásný, ten koncert jsem si v programu divadla vybral sám za vysvědčení," svěřil se nám prvňáček Matěj Prokop, který doplnil, že příště přijde určitě zas. A my s ním.

Škaredá středa aneb Teta z Halifaxu

Škaredá středa aneb Teta z Halifaxu

Kulisy, navozující pocit útulného domova a na jevišti notoricky známé tváře. To vše, spolu se skvělými dialogy a řadou uvěřitelně neuvěřitelných zápletek, vytvořilo dokonalý pocit, že sedíme v obýváku, obklopeni veselou společností. Řeč je o ztřeštěné komediální hře Škaredá středa, aneb Teta z Halifaxu, kterou do Jablonce přivezlo Studio Ypsilon Praha, pod režijním vedením Jana Schmida, jež je zároveň i autorem scénáře.

Mikulášovy patálie nezklamaly

Mikulášovy patálie nezklamaly

Humorné příběhy malého Mikuláše a jeho kamarádů zrežíroval Filip Nuckolls a na jeho zpracování se přišlo do Městského divadla v Jablonci podívat tolik diváků, že obsadili i přidané židle. Smích zněl divadlem od začátku až do konce a osm závěrečných děkovaček svědčí o skvělé zábavě a výborných výkonech všech protagonistů.

Ples nikoli v opeře, nýbrž v divadle

Ples nikoli v opeře, nýbrž v divadle

V pořadí již jedenáctý ročník této skvostné akce s sebou přinesl i mnoho dalších zvučných jmen, která se během večera na prknech kulturního stánku vystřídala. Dobrá zábava, skvělá hudba, kdo zrovna netančil, tak ochutnával dobroty z nepřetržitého rautu, které připravil hotel Bílý Mlýn Liberec a k tomu popíjel lahodná vína od Pizzerie Franco.

Havelka a jeho Melody Makers vnesli do divadla radost

Havelka a jeho Melody Makers vnesli do divadla radost

Radostnou a pohodovou atmosféru prokládali přítomní bouřlivým potleskem. A když si v závěru vynutili několik přídavků a část jich povstala, neodpustila si hlavní hvězda večera poslední glosu, když prohlásil: "Jak vidíme, že se někdo zvedá, už si myslíme, že je to ten standing a oni přitom jenom spěchají do šatny." Pravda byla ovšem taková, že mnozí návštěvníci zůstali po zaznění posledního tónu ještě několik minut sedět na místech, aby si tak prodloužili neuvěřitelně radostnou a báječnou atmosféru večera co nejdéle.

Božská Iva Janžurová v roli Božské Sarah

Božská Iva Janžurová v roli Božské Sarah

Hluboké pravdy, otázky bytí a nebytí, životní radosti, trable, výhry i prohřešky. To všechno byla témata, která na jevišti Městského divadla v Jablonci nezapomenutelným způsobem rozebírala Iva Janžurová. Důstojným partnerem jí byl Igor Orozovič v roli tajemníka Pitoua, který rovněž předvedl skvělý výkon a společně i vytvořili dokonalou symbiózu.

Prasátka rozesmála děti

Prasátka rozesmála děti

Veselý dětský smích a nadšené plácání malých ručiček, takové bylo nedělní odpoledne v Městském divadle v Jablonci. Pohádka Tři čuníci nezbedníci v režii Pavla Poláka přivezlo do našeho města Loutkové divadlo Radost v Brně. Představení však nebylo loutkové, nýbrž hrané a dva čuníci a jedna vepřová slečna si získali srdce malých diváků.

Králova řeč zněla divadlem

Králova řeč zněla divadlem

Excelentní výkon předvedl především Martin Stránský v hlavní roli koktavého anglického krále a zdatně mu sekundoval Dušan Sitek, coby samozvaný logoped. Královu řeč ocenilo napěchované divadlo bouřlivým potleskem a v průběhu závěrečných děkovaček přidalo publikum ještě aplaus pro herce Jiřího Havla, který právě slavil pětasedmdesáté narozeniny.

Wágner exceloval u klavíru

Wágner exceloval u klavíru

Řeč je o Romanu Wágnerovi, vynikajícím mladém klavíristovi, vítězi mezinárodních soutěží a jabloneckém rodákovi.

Drobečky z perníku zaplnily divadlo

Drobečky z perníku zaplnily divadlo

Dokonale ztvárněné emoční výkyvy třiačtyřicetileté ženy, která osciluje mezi dětským pohledem na svět a zkušenostmi protřelé zpěvačky, místy až neuvěřitelné hlasové výkony a herecký majstrkumšt, pravdivý a přirozený, nenechaly diváky vydechnout.

Nadcházející představení

  • TŘI KMOTŘINKY
    14.10.2018 od 15 hodin

Naši partneři