Články

Úvodní stránka / Články

MDŽ osvěžilo v Jablonci České filharmonické kvarteto

MDŽ osvěžilo v Jablonci České filharmonické kvarteto

"Lístky na České filharmonické kvarteto jsem dostala od manžela k MDŽ místo květiny," smála se Květa z Jablonce, která podle svých slov vážnou hudbu miluje určitě ještě víc, než třeba pugét růží. Stejného názoru byli diváci, kteří ve středu večer téměř zaplnili Městské divadlo v Jablonci, aby si poslechli hudbu Ludwiga van Beethovena, Amy Beach, Bohuslava Martinů či Leoše Janáčka. V dokonalém přednesu Štěpána Pražáka (housle), Viktora Mazáčka (housle), Jiřího Posledního (viola), Jakuba Dvořáka (violoncello) a hosta, jímž byla švýcarská flétnistka Lucie Brotbek Prochásková.

Klasický balet nadchl jablonecké publikum

Klasický balet nadchl jablonecké publikum

Zmíněný balet je veskrze romantický, doplněný nádhernou hudbou Adolphe Adama a vynikající choreografií. Když se přidají prvotřídní výkony tanečníků, výsledkem je dílo, které nadchne znalce baletu, ale dokáže zpřístupnit tento druh umění i těm, kteří na podobný typ představení přišli poprvé. Přestože diváci odměňovali potleskem sólisty po celou dobu představení, závěrečný aplaus zaslouženě nebral konce.

Spirituál kvintet vyprodal divadlo, nadšení byli diváci i uvaděčky

Spirituál kvintet vyprodal divadlo, nadšení byli diváci i uvaděčky

Sedmapadesát let na scéně a stále vyprodávají koncerty. A není divu - "Spirituál kvintet nikdy nebude špatný, to spíš jednou nebude," jak trefně poznamenal divák, jež na koncert nestárnoucí kapely dorazil do Městského divadla v Jablonci až z daleké Kroměříže.

Besídka nadchla nabité divadlo

Besídka nadchla nabité divadlo

Besídka Divadla Sklep byla nejen vtipná a osvěžující, ale dokázala zapojit i publikum. Protagonisté tak dokázali, že v improvizaci jsou skutečnými mistry. "Jste ti nejlepší diváci, které jsme dnes večer měli," neodpustil si ještě v závěru Milan Šteindler a pak už vyběhli s kolegy do hlediště, aby si se svými příznivci potřásli rukou osobně. Závěrečný aplaus nebral konce, posledním vystoupením byl opět tanec a my jsme si jen přáli, abychom na podobných besídkách měli také své děti.

Vodička Kasík aneb V hlavni roli housle a klavír

Vodička Kasík aneb V hlavni roli housle a klavír

Společné vystoupení obou umělců přineslo do divadla jedinečnou atmosféru, kterou si vychutnávali příznivci vážné hudby se zatajeným dechem. "Děkuji vám za koncert," přeřekl se Jiří Vodička, aby ho kolega Kasík doplnil - "za atmosféru." Oslnili nejen dospělé, ale i malé děti. "Bylo to moc krásný, ten koncert jsem si v programu divadla vybral sám za vysvědčení," svěřil se nám prvňáček Matěj Prokop, který doplnil, že příště přijde určitě zas. A my s ním.

Škaredá středa aneb Teta z Halifaxu

Škaredá středa aneb Teta z Halifaxu

Kulisy, navozující pocit útulného domova a na jevišti notoricky známé tváře. To vše, spolu se skvělými dialogy a řadou uvěřitelně neuvěřitelných zápletek, vytvořilo dokonalý pocit, že sedíme v obýváku, obklopeni veselou společností. Řeč je o ztřeštěné komediální hře Škaredá středa, aneb Teta z Halifaxu, kterou do Jablonce přivezlo Studio Ypsilon Praha, pod režijním vedením Jana Schmida, jež je zároveň i autorem scénáře.

Mikulášovy patálie nezklamaly

Mikulášovy patálie nezklamaly

Humorné příběhy malého Mikuláše a jeho kamarádů zrežíroval Filip Nuckolls a na jeho zpracování se přišlo do Městského divadla v Jablonci podívat tolik diváků, že obsadili i přidané židle. Smích zněl divadlem od začátku až do konce a osm závěrečných děkovaček svědčí o skvělé zábavě a výborných výkonech všech protagonistů.

Ples nikoli v opeře, nýbrž v divadle

Ples nikoli v opeře, nýbrž v divadle

V pořadí již jedenáctý ročník této skvostné akce s sebou přinesl i mnoho dalších zvučných jmen, která se během večera na prknech kulturního stánku vystřídala. Dobrá zábava, skvělá hudba, kdo zrovna netančil, tak ochutnával dobroty z nepřetržitého rautu, které připravil hotel Bílý Mlýn Liberec a k tomu popíjel lahodná vína od Pizzerie Franco.

Havelka a jeho Melody Makers vnesli do divadla radost

Havelka a jeho Melody Makers vnesli do divadla radost

Radostnou a pohodovou atmosféru prokládali přítomní bouřlivým potleskem. A když si v závěru vynutili několik přídavků a část jich povstala, neodpustila si hlavní hvězda večera poslední glosu, když prohlásil: "Jak vidíme, že se někdo zvedá, už si myslíme, že je to ten standing a oni přitom jenom spěchají do šatny." Pravda byla ovšem taková, že mnozí návštěvníci zůstali po zaznění posledního tónu ještě několik minut sedět na místech, aby si tak prodloužili neuvěřitelně radostnou a báječnou atmosféru večera co nejdéle.

Božská Iva Janžurová v roli Božské Sarah

Božská Iva Janžurová v roli Božské Sarah

Hluboké pravdy, otázky bytí a nebytí, životní radosti, trable, výhry i prohřešky. To všechno byla témata, která na jevišti Městského divadla v Jablonci nezapomenutelným způsobem rozebírala Iva Janžurová. Důstojným partnerem jí byl Igor Orozovič v roli tajemníka Pitoua, který rovněž předvedl skvělý výkon a společně i vytvořili dokonalou symbiózu.

Nadcházející představení

  • Noc na Karlštejně
    30.8.2019 od 19 hodin

Naši partneři